fbpx

Lisa Lasers – Omniguide

Firma LISA Laser Products została założona w 1989 roku w Katlenburg-Lindau. Od tego czasu firma jest wiodącym na świecie producentem i dostawcą chirurgicznych systemów laserowych do minimalnie inwazyjnej i endoskopowej chirurgii laserowej. Od badań i rozwoju po produkcję i sprzedaż, wszystkie etapy są realizowane w zakładzie Katlenburg-Lindau.

Motywacją do ciągłego rozwoju produktów w firmie LISA Laser Products jest dążenie do optymalizacji minimalnie inwazyjnej i endoskopowej chirurgii laserowej – z korzyścią dla pacjentów, użytkowników i partnerów biznesowych. Rozwój produktów i aplikacji odbywa się w ścisłej współpracy z czołowymi krajowymi i międzynarodowymi badaczami, ośrodkami badawczymi i stowarzyszeniami zawodowymi.

LISA ma najdłuższe na świecie doświadczenie w dziedzinie komercyjnych laserów medycznych w zakresie długości fali 2 µm. Specjalizacja skupia się na pompowanych diodami laserach na ciele stałym i laserach beczkowych ze wszystkimi rodzajami kryształów domieszkowanych holmem i tulem.

Głównym obszarem zastosowania lasera LISA jest endourologia (zarówno ablacja tkanek twardych, jak i miękkich). Terapia kamieni moczowych zaliczana jest do pierwszej grupy i była wcześniej przeprowadzana klasycznym laserem holmowym z rodziny produktów Sphinx. W ostatnich latach zabiegi były coraz częściej wykonywane przy użyciu rodziny produktów RevoLix, zwłaszcza RevoLix HTL (Hybrydowy Laser Thulium). Główny obszar zastosowania tej rodziny produktów można znaleźć do dziś w leczeniu prostaty.

Oprócz laserów medycznych produkowane i sprzedawane są również światłowody do zabiegów endoskopowych. Również tutaj LISA dostarcza klientom końcowym zarówno produkty jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku.

W 2018 r. OmniGuide nabył LISA Laser Products OHG.

Lisa Lasers

LISA logo Omni Guide
Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo