Już ponad rok wykonuję zabiegi aparatem Inmode Fractora. Fractora z izolowanymi igłami RF, jest obecnie jednym z najskuteczniejszych rozwiązań do ujędrniania skóry i redukcji zmarszczek czoła, powiek, policzków, żuchwy i szyi. Igły nieizolowane pozwalają na uzyskanie nieosiągalnych dotychczas efektów redukcji fałdów skóry, blizn i keloidów. Wszyscy moi pacjenci są dotychczas bardzo zadowoleni z efektów zabiegu.

Stosowane w ostatnich latach techniki minimalnie inwazyjne do ujędrniania skóry i redukcji zmarszczek to między innymi frakcyjny RF. Techniki te polegają na wykorzystaniu mikroigieł do punktowej, podskórnej koagulacji za pomocą prądu RF. Jednym z takich rozwiązań jest system Inmode Fractora (firmy Invasix, Izrael) z rodziną końcówek mikroigłowych RF o różnych długościach i różnej gęstości mikroigieł.
W Centrum Medycznym Veno-Med w Lublincu już ponad rok wykonuję zabiegi tym aparatem. Pacjenci moi lokują się w szerokim przedziale wiekowym. 20- latkowie mają problemy z bliznami potrądzikowymi, natomiast osoby starsze z wiotką skórą i zmarszczkami na twarzy i szyi. Wykonuję również zabiegi redukcji rozstępów na brzuchu, udach i pośladkach. Problem rozstępów dotyczy często kobiet po ciążach lub osób, które znacznie schudły.
Przed zabiegiem wykonuję mikrodermabrazję w celu usunięcia powierzchownych zanieczyszczeń oraz warstwy rogowej naskórka. Zabieg wpływa pozytywnie na funkcjonowanie skóry oraz na jej proces regeneracyjny. Pobudzona zostaje synteza kolagenu i elastyny. Dzięki zwiększeniu produkcji tych dwóch składników skóra nabiera elastyczności.
Obszar zabiegowy jest znieczulany kremem EMLA oraz podawany jest doustny lek przeciwbólowy. Inmode Fractora ma do wyboru końcówki z mikroigłami nieizolowanymi o długości 2,5mm i 0,6mm oddziaływujące na skórę na całej długości oraz końcówki o długości 2,5mm z izolacją silikonową i aktywnym końcem. Odczucia bólowe w pewnym stopniu zależą od wyboru końcówek, ale zawsze są cechą indywidualną pacjenta. Jedni tolerują zabieg lepiej inni gorzej. Jednak wszyscy moi pacjenci są mocno zdeterminowani, bo wiedzą, że efekty będą bardzo dobre.
Po zabiegu przez 3-7 dni skóra jest mocno czerwona w miejscach po wkłuciach igieł. Nie ma wysięków jak po zabiegach CO2, skóra goi się „na sucho”. Powrót do normalnych zajęć to kwestia indywidualnego wyboru. Niektórzy pacjenci robią zabieg pod koniec tygodnia, aby czas najniekorzystniejszego wyglądu spędzić w domu. Innym to nie przeszkadza i prowadzą normalny tryb życia.
Zabiegu na twarzy nie wykonujemy latem ze względu na ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych na skutek działania promieni słonecznych. Niezależnie od pory roku zawsze przez okres 4 tygodni po zabiegu stosujemy na dzień kremy z wysokim filtrem UV.
Zabiegu Fractorą nie łączymy z innymi procedurami . Kwas hialuronowy lub botoks możemy stosować dopiero po wygojeniu się twarzy.
Pierwsze efekty widoczne są już po 3-4 tyg po zabiegu. Jednak miejsca po zabiegu stopniowo jeszcze ulegają poprawie. Proces naprawczy może trwać nawet do 6 a czasami i do 12 miesięcy.