Zabieg FaceTite to rewolucyjna metoda do niechirurgicznego liftingu, bijąca rekordy popularności w Hollywood. Zabieg daje doskonałe efekty w redukcji tzw. ,,chomików” czyli wiotkości oraz nadmiarze skóry i tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka oraz na linii żuchwy. Poprawia napięcie skóry również w obszarze szyi, policzków oraz okolic oczu. Zabieg łączy w trakcie jednej procedury termiczną koagulację prądem RF z mechanicznym odessaniem upłynnionej tkani tłuszczowej.

Zabieg jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają obawy przed zabiegami chirurgicznymi, które wymagają narkozy i wiążą się z długi okresem rekonwalescencji. FaceTite wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, nasi pacjenci bezpośrednio po za biegu mogą wrócić do domu. Dodatkowo FaceTite charakteryzuje się minimalną inwazyjnością – przez niewielkie nacięcie skóry w okolicach ucha wprowadzamy specjalny aplikator emitujący energię fal radiowych. Fale radiowe podgrzewają zarówno głębokie warstwy skóry i tkanki podskórnej jak i tkankę tłuszczową. W wyniku podgrzania skóry i powięzi otrzymujemy spektakularne efekty poprawy napięcia, ujędrnienia i liftingu porównywalne z zabiegami chirurgicznymi. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii kontroli temperatury w aplikatorze nie ma ryzyka poparzenia skóry. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci powinni przez ok. 3 dni ( oraz 7 nocy) nosić specjalne uciskowe opaski, które przyspieszą gojenie oraz ostateczny efekt zabiegu. Pierwsze rezultaty nasi pacjenci zauważają już po kilku dniach, na finalne należy poczekać ok. 3 miesiące.

Zabieg FaceTite pomimo tego, że nie jest procedurą chirurgiczną wymaga odpowiedniego przygotowania oraz przede wszystkim wykluczenia przeciwwskazań. Najczęstsze z nich to: ciąża i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, metalowe implanty w okolicach poddawanych zabiegowi oraz wykonywane w ostatnim czasie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Po zabiegach mezoterapii czy modelowania musimy odczekać ok. 6 miesięcy, a od zabiegów z zastosowaniem toksyny botulinowej min. 2 tygodnie.