Od ponad pół roku w Klinice Strzałkowski w Warszawie zabiegi depilacji wykonuje się laserem Diolaze XL. Decyzja wyboru przy zakupie lasera nie jest łatwa. W klinice trwała kilka miesięcy. Moim zdaniem sprzęt powinien być przede wszystkim bezpieczny i skuteczny. Pacjenci oczekują głównie dobrego efektu po zabiegowego. W klinice zdecydowano się na laser DiolazeXL firmy Inmode.

Dlaczego?

Diolaze XL posiada unikatowa głowicę emitującą równoczesnie dwie długości wiązki laserowej 755nm i 810nm. Pozwala to depilować włosy jasne i ciemne. Ze względu na fizjologię wzrostu włosa uzyskanie długotrwałego efektu wymaga wykonania serii zabiegów. Po każdym kolejnym zabiegu włos jest jaśniejszy i cieńszy. Zawiera mniej melaniny. Aby kolejne zabiegi były skuteczne wymagane jest lepsze powinowactwo do melaniny. Laser emitujący światło 810nm przestaje być skuteczny. Dzięki emisji światła 755nm DiolazeXL jest dalej skuteczny.

Diolaze XL to tak naprawdę hybryda, która umożliwia wykonanie mniejszej liczby zabiegów, aby trwale uszkodzić macierz włosa. Nie zachodzi potrzeba posiadania dwóch różnych laserów dla jasnych i ciemnych włosów. W klinice na ogół seria to 4 do 6 zabiegów.

Głowica Diolaze XL posiada bardzo dobre chłodzenie. Głowica jest chłodzona przed, w trakcie i po zabiegu. To jest bardzo ważne ponieważ każdy zabieg musi być odczuwalny. Skuteczność zabiegu wymaga uzyskania obrzęku około mieszkowego. Nie ma zabiegów skutecznych i bezbolesnych. Dla pacjentów bardzo wrażliwych można zastosować dodatkowe chłodzenie