Zrobotyzowany zabieg termoliftingu bipolarnym prądem RF

Remodeling twarzy to zabieg estetyczny nr 1, którego poszukują pacjenci, chcąc uzyskać młodszy wygląd bez znieczulenia, blizn pooperacyjnych i długiej rekonwalescencji.

Podstawą do przeprowadzenia zabiegu termoliftingu jest zależność przebudowy kolagenu od temperatury i czasu grzania.
Kluczowym warunkiem uzyskania pozytywnych wyników klinicznych termoliftingu jest utrzymanie temperatury skóry właściwej na poziomie 42- 45st C przez odpowiednio długi czas (minimum 30 minut).
Tak długi czas grzania obszaru zabiegowego jest kłopotliwy dla lekarza i pacjenta z dwóch podstawowych powodów. Jednym jest stabilizacja temperatury, aby zapewnić równomierny efekt rozprowadzania ciepła przez aplikator. Drugim mała powierzchnia aplikatora w stosunku do powierzchni obszaru zabiegowego co znacznie wydłuża czas zabiegu.
Zrobotyzowany zabieg termolifingu aparatem DEFINE na policzkach, podbródku i linii żuchwy rozwiązuje te problemy.DEFINE Inmode – ujędrnianie skóry

Zrobotyzowany zabieg termolifingu aparatem DEFINE

Aplikatory aparatu DEFINE izraelskiej firmy Inmode wykorzystują sprawdzoną energię bipolarnego prądu RF do przebudowy skóry właściwej i tkanki podskórnej. Dzięki zastosowanej technologii A.C.E. stabilizują temperaturę podczas całego zabiegu.

DEFINE jest wyposażony w dwa bezobsługowe aplikatory: DEFINEcheek i DEFINEchin.
Aplikatory umieszcza się na pacjencie, a następnie programuje czas zabiegu i temperaturę. Urządzenie automatycznie osiąga zadaną temperaturę w ciągu 1–2 minut i reguluje dostarczanie prądu RF tak, aby wartość temperatury była stała przez cały czas trwania zabiegu. Ta funkcja eliminuje zmienność grzania obserwowaną w przypadku innych urządzeń do termoliftingu.

Aplikator Inmode Forma - zasada działania

Powierzchnia aplikatora DEFINEcheek wynosi 32cm2, a aplikatora DEFINEchin 16cm2. Tak duża powierzchnia rozwiązuje problem równomiernego i równoczesnego grzania obszaru zabiegowego.

Evokeface


Kolejną unikalną cechą aparatu DEFINE jest głębokie działanie bipolarnego prądu RF, na głębokość 4 mm powodując reorganizację sieci FSN. Wbudowane wskaźniki czasu rzeczywistego zapalają się, gdy każdy aplikator osiąga optymalną temperaturę, informując o postępie zabiegu. Ekran zabiegowy LCD umożliwia lekarzowi wizualne monitorowanie efektu termicznego każdego aplikatora w dowolnym momencie zabiegu. Opatentowana technologia DEFINE zapewnia bezpieczne i skuteczne stosowanie na każdym typie skóry.
DEFINE jest wyposażony w przycisk bezpieczeństwa pacjenta. Umożliwia on łatwe zatrzymanie leczenia w celu wprowadzenie zmian przez personel kliniki, jeśli zachodzi taka potrzeba. DEFINE – pierwszy robot do termoliftjngu


W celu rozszerzenia zabiegu o mniejsze obszary delikatnej skóry, takich jak czoło, powieki górne i dolne oraz fałdy nosowo-wargowe aparat DEFINE posiada trzeci aplikator Forma o małej powierzchni wymagający obsługi lekarza podczas zabiegu.


Zalety zabiegu

Efekty zabiegu

„Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń po zabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.”