Modelowanie sylwetki-nowoczesne urządzenia w technologii RF

Obecnie od zabiegu modelowania sylwetki pacjenci oczekują:

Spełnienie wymienionych wymagań określa zakres działania nowoczesnego urządzenia wykonanego w technologii wykorzystującej energię bipolarnego prądu RF. Powinien on obejmować 3 warstwy ciała: skórę właściwą, tkankę podskórną i mięśnie. Trójetapowe modelowanie sylwetki – Część I

Etapy modelowania sylwetki

Poszczególne etapy modelowania sylwetki:


mogą być realizowane podczas jednego zabiegu lub w trzech niezależnych zabiegach.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Trwała elektroporacja komórek tłuszczowych

Aplikator BodyFX izraelskie firmy Inmode działa w oparciu o technologię trwałej elektroporacji. Do redukcji tkanki tłuszczowej wykorzystuje się termolipolizę tkanki tłuszczowej prądem RF wspomaganą podciśnieniem oraz specjalnie dobranycmi impulsami wysokiego napięcia HV (nanosekundowe o amplitudzie 2kV). Ponieważ błony komórek różnie reagują na pole elektryczne parametry impulsów HV są dobrane do adipocytów i nie niszczą innych komórek. Prąd RF jest odcinany jak tkanka tłuszczowa osiągnie zadaną temperaturę. BodyFX – Contoura Inmode – modelowanie sylwetki, redukcja cellulitu, ujędrnianie

Schemat działania trwałej elektroporacji

Termiczne uszkodzenie błony komórkowej adipocytów

Apoptoza i uszkodzenie błony komórkowej adipocytów występuje na skutek hipertermicznego przegrzania tkanki tłuszczowej działaniem energii bipolarnego prądu RF.

Ujędrnienie skóry

Wykorzystanie prądu RF do ujędrniania skóry ma dobrze udokumentowane badania kliniczne. Warunki, w których kurczy się kolagen zależą nie tylko od temperatury, ale również od czasu jej działania (równanie Arrheniusa). przebudowa kolagenu jest tym skuteczniejsza, im wyższa jest osiągana temperatura skóry właściwej i im dłużej ta temperatura jest utrzymana.
Konfiguracja elektrod aplikatora Tite izraelskie firmy Inmode ma charakter bipolarny, gdzie głębokość penetracji energii RF to połowa odległości między elektrodami zapewniająca głęboką i objętościową obróbkę termiczną. Trójetapowe modelowanie sylwetki – Część II

Każda elektroda ma wbudowany czujnik temperatury, który zapewnia ciągłą i stałą energię cieplną w ramach zadanych parametrów. Proces ten jest automatycznie sterowany mierzoną 1000 razy na sekundę temperaturą skóry (technologia A,C.E.). Gdy temperatura w danym punkcie skóry osiągnie ustawiony próg (np. 41⁰C), prąd RF jest wyłączany by uniknąć przegrzania, a gdy temperatura spadnie poniżej tego progu, prąd RF jest ponownie załączany.

Rzeźbienie mięśni

Kontrolowana aktywacja mięśni CMA (Controlled Muscle Activation) prądem RF indukuje mimowolne skurcze mięśni poprawiając ich objętość i siłę.
Aktywacja mięśni optymalizuje metabolizm komórkowy i regeneruje ich włókna. Aplikator Tone izraelskiej firmy Inmode działa na określone grupy mięśni. Zwiększa ich siłę i poprawia wygląd. Efektem jest bardziej stonowana sylwetka.
Aplikator Tone generuje supramaksymalne skurcze mięśni i utrzymuje je przez kilka sekund, co powoduje znaczące obciążenie mięśnia (nie da się ich osiągnąć spontanicznie). W efekcie, tkanka mięśnia zmuszona jest do zaadoptowania się do takich ekstremalnych warunków i reaguje głęboką przebudową swojej wewnętrznej struktury – zwiększa się gęstość i objętość mięśnia.

Realizacja etapów modelowania sylwetki podczas jednego zabiegu

Redukcja tkanki tłuszczowej i ujędrnianie skóry

W aplikatorze BodyFx równocześnie z prądem RF jest wytwarzane podciśnienie zasysające skórę. Grzanie oraz oraz zasysanie działa na skórę ujędrniająco.

Redukcja tkanki tłudzczowej, ujędrnianie i rzeźbienie mięśni.

W aparacie EVOLVEX izraelskiej firmy Inmode aplikator Transform łączy: redukcję tkanki tłuszczowej bipolarnym prądem RF o wysokim napięciu, ujędrnianie bipolarnym prądem RF oraz elektrostymulację mięśni EMS. Działanie bipolarnego prądu RF jest naprzemienne z impulsami aktywującymi skurcze mięśni. Zapewnia to synergiczne wielowarstwowe ujędrnianie skóry i redukcję tkanki tłuszczowej. Automatyczne sterowanie prądem RF, temperaturą tkanki i impulsami aktywującymi skurcze mięśni daje spójne wyniki transformacji i widoczną poprawę konturów ciała oraz zapewnia wysokie bezpieczeństwo. EvolveX Inmode – modelowanie sylwetki

Przebieg zabiegu

BodyFx

Zabieg można wykonać na wszystkich obszarach ciała.
Zaleca się cotygodniowe sesje przez okres ośmiu tygodni. Stopniowa poprawa obszaru zabiegowego widoczne już po kilku pierwszych zabiegach – dzięki czemu powierzchnia skóry staje się gładsza. Nie ma okresu rekonwalescencji. To może być zabieg w porze lunchu. Pacjenci bezpośrednio po zbiegu mogą zauważyć zaczerwienienie i ciepło w leczonym obszarze. Objawy te ustępują po kilku godzinach.

Przed i po zabiegu

Evolvex

Zabieg można wykonać na wszystkich obszarach ciała: ramionach, brzuchu, udach, klatce piersiowej. Równocześnie może pracować 6 aplikatorów Transform.
Optymalna liczba sesji, które należy wykonać jest ustalana indywidualnie na podstawie oczekiwań pacjenta. Czas leczenia i częstotliwość jest ustalana w oparciu o kryterium uzyskania optymalnych rezultatów.
Stopniowo następująca poprawa w obszarze leczenia jest widoczna po kilku pierwszych sesjach. Zalety zabiegu:
• jednoczesne wykonywanie zabiegu na wielu obszarach ciała podczas jednej sesji.
• wizualne monitorowanie działania poszczególnych aplikatorów. Indywidualne dobieranie optymalnych parametrów przekłada się na wyjątkowo wysoką skuteczność zabiegu.
• bezpieczny i skuteczny dla wszystkich typów skóry.
• wbudowane wskaźniki dźwiękowe sygnalizują osiągnięcie przez każdy aplikator optymalnego poziomu parametrów, informując o postępach leczenia.

Przed i po zabiegu

Zdjęcia wykonano w Bajer Clinic Wrocław