Modelowanie owalu twarzy – nowoczesne urządzenia w technologii RF

Z wiekiem owal twarzy ulega zmianom, a skóra poddawana procesom grawitacji opada, sprawiając, że kontury naszej twarzy ulegają stopniowej zmianie. Często w obszarze podbródka pojawia się nadmiar tkanki tłuszczowej.

Modelowanie owalu twarzy to mało inwazyjny lub nieinwazyjny zabieg, który pozwala na poprawę kształtu twarzy bez użycia skalpela.

Lipoliza wspomagana RF (RFAL™) – modelowanie kształtu podbródka

Lipoliza RFAL opracowana przez izraelską firmę Inmode jest dedykowana pacjentom u których równocześnie z wiotkością skóry występują problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Co nowego w lipolizie
Umożliwia leczenie pacjentów, którzy znajdują się w kategorii luki terapeutycznej tj. nie mają wystarczająco złej skóry do inwazyjnego liftingu szyi i nie mają wystarczającej elastyczności skóry do liposukcji. Jak zlikwidować podwójny podbródek?

Przebiega zabiegu RFAL

Zabieg jest wykonywany aparatem EmbraceRF aplikatorem FaceTite Inmode. Embrace RF – unikalne urządzenie wypełniające lukę zabiegową w chirurgii plastycznej

FaceTite składa się z 13cm izolowanej kaniuli o średnicy 1.8mm, której aktywna końcówka emituje bipolarny prąd RF i drugiej zewnętrznej elektrody referencyjnej, ślizgającej się po powierzchni skóry równolegle z elektroda wewnętrzną.

Aplikator FaceTite Inmode

Prąd RF przepływając poprzez tkanki znajdujące się pomiędzy elektrodami (wewnętrzną i zewnętrzną), koaguluje naczynia krwionośne, podskórną tkankę tłuszczową oraz podgrzewa skórę właściwą, przy czym całe ciepło skierowane jest w kierunku powierzchni skóry. Duża ilość ciepła wydzielająca się wokół elektrody podskórnej koaguluje nie tylko tkankę tłuszczową, ale również warstwy siateczkowatej skóry, z zachowaniem warstwy brodawkowatej.

Aplikator Inmode RFAL- zasada działania

Obie elektrody wyposażone są w czujniki temperatury. FaceTite Inmode automatyczne stabilizuje zaprogramowaną temperaturę. Nie ma ryzyka poparzenia.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu na szyję zakładana jest opaska uciskowa, którą należy nosić przez 48h, a następnie przez dwa dni tylko na noc. Praktycznie na drugi dzień po zabiegu wraca się do normalnego trybu życia. Ponieważ w trakcie zabiegu są koagulowane naczynia obrzęki i siniaki są znacznie mniejsze w porównaniu z innymi metodami.

Efekt zabiegu FaceTite

Efekt zabiegu zależy w dużym stopniu od kwalifikacji pacjentów.

„Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń po zabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.”

Zrobotyzowany termolifting policzków i podbródka

Podstawą do przeprowadzenia zabiegu termoliftingu jest ocena końcowego oczekiwania pacjenta — niezależnie od tego, czy chodzi o napięcie skóry, przebudowę podskórnej tkanki tłuszczowej, czy jedno i drugie.
Ilość energii cieplnej generowanej przez prąd RF (gdy prąd i czas pozostają stałe)jest funkcją rodzaju tkanki ze względu na jej zróżnicowaną impedancję. Dynamika przebudowy tkanek miękkich wykazuje, że wyższe temperatury i krótsze okresy czasu są tak samo skuteczne, jak niższe temperatury i dłuższe okresy czasu.

Kluczowym warunkiem uzyskania pozytywnych wyników klinicznych przebudowy kolagenu jest utrzymanie temperatury skóry właściwej na poziomie 42- 45st C przez odpowiednio długi czas (minimum 30 minut).
Wykazano, że apoptoza adipocytów zachodzi w temperaturze co najmniej 43°C. W celu ukierunkowania na podskórną tkankę tłuszczową stosuje się wyższe ustawienia ciepła w porównaniu z stymulację fibroblastów i neokolagenezy.

Długi czas grzania obszaru zabiegowego jest kłopotliwy dla lekarza i pacjenta z dwóch podstawowych powodów. Jednym jest stabilizacja temperatury, aby zapewnić równomierny efekt rozprowadzania ciepła przez aplikator. Drugim mała powierzchnia aplikatora w stosunku do powierzchni obszaru zabiegowego co znacznie wydłuża czas zabiegu.
Problem ten rozwiązuje zrobotyzowany zabieg aparatem Define izraelskiej firmy Inmode. DEFINE – pierwszy robot do termoliftingu
Zabiegi urządzeniem Define są idealne dla pacjentów, u których występuje łagodne odkładanie się tkanki tłuszczowej oraz łagodna do umiarkowanej wiotkość skóry dolnej części twarzy i obszaru podbródkowego.
DEFINE jest wyposażony w dwa bezobsługowe aplikatory: DEFINEcheek i DEFINEchin.

DEFINE - news

Aplikatory umieszcza się na pacjencie, a następnie programuje czas zabiegu i temperaturę. Urządzenie automatycznie osiąga zadaną temperaturę w ciągu 1–2 minut i reguluje dostarczanie prądu RF tak, aby wartość temperatury była stała przez cały czas trwania zabiegu. Ta funkcja eliminuje zmienność grzania obserwowaną w przypadku innych urządzeń do termoliftingu.
Efekty różnią się w zależności od pacjenta, zazwyczaj zaleca się wykonanie minimum 3 sesji w odstępach od 1 do 2 tygodni. Grubsza, zwłókniona skóra może wymagać dodatkowych sesji.

W przypadku pacjentów wymagających dodatkowego działania w celu redukcji zmarszczek zaleca się dodatkowe stosowanie frakcyjnego prądu RF Morpheus8.

„Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń po zabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.”