JetPeelPro – trychologiczny zabieg

Włosy są ważnym elementem kształtowania wizerunku, a każda zmiana ich liczby oraz struktury jest powodem do zakłopotania.

Charakterystyka skóry głowy i włosów wymagających leczenia

Swędząca, wrażliwa skóra głowy
Główną przyczyną swędzenia skóry głowy jest stan zapalny i zwiększona wrażliwość. Może to wynikać z czynników środowiskowych, np zanieczyszczenie lub ekspozycji na słońce lub spowodowane problemami emocjonalnymi, takimi jak stres i niepokój. W niektórych przypadkach, swędzenie jest spowodowane suchością skóry lub stosowaniem ostrych produktów, które podrażniają delikatną skórę głowy.


Sucha skóra głowy
Suchość skóry głowy jest czasami uwarunkowana genetycznie, a osoby cierpiące na suchą skórę głowy są często podatne na inne schorzenia, takie jak egzema. W innych przypadkach suchość skóry głowy jest spowodowana czynnikami zewnętrznymi lub emocjonalnymi, np. przebywaniem w pomieszczeniach zamkniętych przegrzanie lub stres. Sucha skóra głowy może powodować uczucie napięcia, któremu może towarzyszyć niepożądane łuszczenie się.

Tłusta skóra głowy
Skóra i skóra głowy posiadają film hydrolipidowy składający się z sebum, potu i wilgoci, który tworzy naturalną barierę ochronną. U osób ze skłonnością do tłustej skóry film hydrolipidowy może nadmiernie działać, powodując przetłuszczanie cebulek włosów. Przyczyną może być stres, zmiany hormonalne, narażenia na zanieczyszczenia lub żrące produkty.

Łuszcząca się skóra głowy
Łuszcząca się skóra głowy jest bardzo widoczna, ponieważ tworzą się na niej małe, suche płatki, które osiadają na włosach lub opadają na ubranie. Przyczyny łuszczenia się skóry głowy są zróżnicowane. Może wystąpić w przypadku skóry suchej, tłustej i podrażnionej lub wrażliwej. Łuszczenie może być również wynikiem zapalenia skóry, które jest spowodowane nadwrażliwością na produkty stosowane do włosów i skóry głowy.

Aplikatory JetPeelPro w zabiegach trychologicznych

Aparat JetPeel Pro rozpędza cząsteczki serum do prędkości poddźwiękowych (720 km/h) i wtłacza je bezdotykowo na głębokość 1-1,5mm. Efektem rozpędzenia cząsteczek serum do prędkości poddźwiękowych jest ich mikronizacja. Dzięki temu uzyskuje się połączenie dermabrazji z głęboką infuzją serum w skórze.

Opatentowane aplikatory działają bezdotykowo i bezigłowo.

W trychologii stosuje się dwa rodzaje wielorazowych aplikatorów w zależności od fazy zabiegu:
TripleJet wielorazowy aplikator z trzema dyszami do oczyszania i eksfoliacji.
DoubleJet wielorazowy aplikator z dwoma dyszami do infuzji.

Etapy zabiegu

JetPeelPro umożliwia wykonanie kompleksowego zabiegu na skórę głowy, który obejmuje etapy: masażu i złuszczania oraz infuzję wybranych preparatów w zależności od występującego problemu trychologicznego.

Stosowane preparaty

W zabiegach trychologicznych w zależności od stanu skóry głowy i włosów stosuje się różne preparaty.

Etap złuszczania

JetCare Hydro
JetCare Hydro skutecznie stymuluje mięśnie i mikrokrążenie krwi. JetCare Hydro zawiera bardzo łagodne stężenie roztworu chlorku sodu, połączone z łagodzącym organicznym aloesem i wzmocnione kwasem hialuronowy.

Renewal Care
Linia Renewal Care oparta jest o kwas glikolowy wzbogacony aloesem i prowitaminą B5.
Aloes jest humektantem o udowodnionym działaniu przeciwutleniającym, który natychmiast zmiękcza skórę i łagodzi podrażnienia, zapewniając przy tym działanie antybakteryjne.
Prowitamina D-Pantenol silnie nawilża skórę, ograniczając transempidermalną utratę wody. Wykazuje właściwości odżywcze i rewitalizujące, wzmacnia barierę ochronną skóry i zapobiega jej starzeniu.
Do wyboru są trzy różne stężenia kwasu glikolowego:
5% dla skóry suchej, tłustej i łuszczącej
10% dla skóry tłustej i łuszczącej
15% dla skóry tłustej i łuszczącej

Etap infuzji

Hydrat Jet Boost (HA)
Najnowocześniejsza formuła kwasu hialuronowego stymuluje mięśnie i mikrokrążenie krwi. Maksymalne stężenie PrimalHyal™ Ultrafiller ( innowacyjna pochodna kwasu hialuronowego).


Regenerate (Wit A + E)
Specjalnie opracowany preparat do regeneracji skóry o działaniu przeciwstarzeniowym. Antyoksydacyjne serum jest wzbogacone witaminami A i E.


Tight (Vit B Complex)
Kompleks 3 pochodnych witaminy B – B3, B5, B7. Skuteczny dla szerokiej gamy skór w procesach odmładzania.

Selective Care Scalp and Hair
Formuła oparta na innowacyjnych, ukierunkowanych składnikach. Bogata w biotynę, witaminę B7, która pomagają odmłodzić skórę głowy. Zawiera:

Techniki zabiegu

I etap
Podziel włosy na sekcje. Utwórz linie na włosach za pomocą grzebienia na długich włosach lub opuszków palców na krótkich włosach.

II etap
Podziel skórę głowy na dwie części. Zabieg wykonuj po jednej stronie, a następnie powtórz po drugiej stronie.
Aplikatorem należy wykonywać zygzakowate ruchy, pokrywając cały obszar zabiegu. Rozpoczyna się od środka głowy (punkt 1) i powoli kontynuuje (punkty 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 i 11), aż do obszaru za uchem pacjenta 9.

Masaż
Odległość pomiędzy aplikatorem TripleJet, a skórą głowy powinna wynosić 8-10mm, a kąt nachylenia 45–90° w stosunku do skóry głowy. W zabiegu stosuje się Jetcare Hydro lub kwas glikolowy .
Złuszczanie
Odległość pomiędzy aplikatorem TripleJet, a skórą głowy powinna wynosić 8-10 mm, a kąt kąt nachylenia 45° w stosunku do skóry głowy.
Infuzja
Odległość pomiędzy aplikatorem DuleJet, a skórą głowy powinna wynosić 8-10mm, a kąt nachylenia 90° w stosunku do skóry głowy. W zabiegu stosuje się JetCareScalp i Hair Solution lub JetCare Boost.

Zalecany cykl leczenia
Zaleca się wykonanie zabiegu raz w tygodniu przez 10 tygodni. Zabiegi podtrzymujące co 3-4 tygodnie. Dobór preparatów zależy od charakterystyki skóry głowy i włosów oraz od numeru zabiegu.

Efekty zabiegu

Zdjęcia ukazują efekt po 10 zabiegach u konkretnych pacjentów. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń po zabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.