JetPeel PRO – bezinwazyjne i bezbolesne wtłaczanie substancji aktywnych do skóry właściwej

Efekt działania preparatów kosmetycznych i leczniczych jest warunkowany przez zdolność przenikania substancji biologicznie aktywnych do skóry. Produkty aplikowane na jej powierzchnię napotykają na wiele przeszkód. Pierwszą z nich jest warstwa rogowa, która stanowi skuteczną ochronę przed przedostawaniem się substancji z zewnątrz do głębszych warstw skóry.

Obecnie najpopularniejszą metodą jest mezoterapia igłowa. Zabieg jest na ogół bolesny. Ponieważ jest to działanie inwazyjne należy go przeprowadzić w warunkach septycznych. Efekty niepożądane po zabiegu to: zaczerwienienie, obrzęk, siniak lub krwiak (głównie w okolicy oka). Po tego typu zabiegach skóra wymaga regeneracji i ochrony przed promieniowaniem słonecznym.
Urządzeniem, które jest bezinwazyjną i bezbolesny alternatywą dla mezoterapii igłowej jest JetPeel Pro. JetPeel PRO – zabiegi „jet skin care”

Podstawa działania JetPeel PRO

JetPeel Pro opiera swoje działanie na technologii silnika odrzutowego. Początkowo technologia ta była wykorzystywana w leczeniu ran i oparzeń. Wraz z opatentowaniem odpowiednich aplikatorów (wyposażonych w pojedyncze, podwójne lub potrójne dysze) i preparatów zabiegowych, znalazła swoje zastosowanie w medycynie estetycznej i trychologii. Aparat JetPeel Pro rozpędza cząsteczki serum do prędkości poddźwiękowych (720 km/h) i wtłacza je na głębokość 1-1,5mm. TavTech | Unique Jet Technology (tav-tech.com)

Etapy zabiegu

Zabieg JetPeel Pro składa się z czterech etapów. Pierwszym z nich jest drenaż limfatyczny, który pobudza krążenie krwi i limfy, dzięki czemu niweluje obrzęki. Kolejnym krokiem jest eksfoliacja przy pomocy peelingów chemicznych, która przyczynia się do złuszczenia martwych komórek naskórka i ułatwia przenikanie substancji stosowanych w następnym etapie.

W zależności od stanu skóry, specjalista wykonujący zabieg decyduje, który spośród dostępnych preparatów sprawdzi się w konkretnym przypadku. Strumień generowany przez urządzenie dokładnie oczyszcza skórę, dociera do trudno dostępnych miejsc, usuwa sebum i zanieczyszczenia osadzające się w ujściach gruczołów łojowych. Następnie na głębokość skóry właściwej zostają wtłaczane substancje aktywne z preparatów serii jet care.

Wskazania do zabiegu

Przy pomocy JetPeel Pro można redukować oznaki starzenia (zmarszczki i bruzdy), przebarwienia, rumień, trądzik, a także wspomagać wzrost włosów. Zabieg może być wykonywany w przypadku skór bardzo wrażliwych i skłonnych do podrażnień. Skóra naczyniowa i trądzik różowaty również nie stanowią przeciwskazań. Zabieg wpływa na poprawę parametrów biomechanicznych skóry, powoduje wzrost jej nawilżenia i elastyczności, reguluje wydzielanie sebum, a także przyczynia się do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Jedno urządzenie wiele możliwości zabiegowych

Szeroka gama preparatów bioaktywnych z serii jet care daje wiele możliwości i sprawia, że każdy zabieg można dobrać odpowiednio do skóry i potrzeb pacjenta. Protokoły zabiegowe są tak opracowane, by substancje aktywne zawarte w preparatach jet care wykazywały różne kierunki działania i synergizm.

Drenaż, eksfoliacja

Drenaż limfatyczny jest wykonywany w oparciu o preparat JetCare Hydro, bazujący na ekstrakcie z aloesu i kwasie hialuronowym. W przypadku skóry podrażnionej i bardzo wrażliwej może służyć także do złuszczania skóry w następnym etapie zabiegu. W celu intensywniejszego złuszczania zaleca się stosowanie kwasu salicylowego i migdałowego, a także glikolowego w różnych stężeniach.

Infuzja

Na szczególną uwagę zasługuje preparat Wide Range Hyaluronic Acid, który zawiera kwas hialuronowy o 5 różnych masach cząsteczkowych i kompleks peptydów Ragu-age®. Zapewnia on skórze natychmiastowe i głębokie nawilżenie, co ułatwia komunikację między komórkami i daje efekt wygładzenia zmarszczek. Użycie preparatów:

silnie przeciwdziała starzeniu.
Kompleks Argireline® skutecznie stymuluje syntezę białek strukturalnych skóry, dzięki czemu poprawa jej elastyczność i jędrność oraz przyczynia się do spłycenia zmarszczek.
W przypadku skóry rumieniowej świetnie sprawdza się preparat Soothing, zawierający azeloglicynę i trokserutynę.
Preparat Lightening pozytywnie wpłynie na koloryt skóry i redukcje przebarwień, dzięki obecności m.in. alfa-arbutyny i witaminy C.
Skórom trądzikowym dedykowany jest preparat Clear, zawierający kwas salicylowy, niacynamid, lipopeptyd Neutrazen™ i Acnacidol™- wytwarzany z mleczka pszczelego. Działa kojąco na podrażnioną skórę, pomaga odbudować barierę hydrolipidową, redukuje produkcję sebum i niweluje zmiany trądzikowe.
Aby poprawić kondycję skóry głowy i wzmocnić włosy, a także spowolnić proces łysienia androgenowego można sięgnąć po Hair&Scalp zawierający Redensyl™, Capixyl™, RootBioTec™ i pochodne witaminy B.
Efekt każdego zabiegu można wzmocnić odpowiednio dobranym boosterem, bogatym w wysokie stężenia składników aktywnych. Boostery zawierają w składzie ekstrakty z roślin, witaminy, peptydy i kwas hialuronowy.

Booster

Efekt każdego zabiegu można wzmocnić odpowiednio dobranym boosterem, bogatym w wysokie stężenia składników aktywnych. Boostery zawierają w składzie ekstrakty z roślin, witaminy, peptydy i kwas hialuronowy.

Efekty zabiegowe

Pojedynczy zabieg JetPeel Pro daje efekt napięcia i wygładzenia skóry. Niweluje drobne zmarszczki i spłyca bruzdy. Daje efekt świetlistej, nawilżonej cery (Fot.1 i 2). Po serii 6 zabiegów poprawia elastyczność skóry. Dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenowych przez fibroblasty, co skutkuje wzrostem jej gęstości (Fot. 3). W przypadku rumienia, zwykle wystarcza seria trzech zabiegów, by zaobserwować znaczną redukcję zaczerwienienia (Fot. 4).

Fot. 1. Przed zabiegiem (lewa) i po zabiegu Jet Peel PRO z wykrzystaniem preparatu Argireline (prawa)
Fot. 2. Przed zabiegiem (lewa) i po zabiegu Jet Peel PRO z wykrzystaniem preparatu Wide Range Hyaluronic Acid (prawa)
Fot. 3. Ultrasonogram okolicy policzka przed serią zabiegów (lewa) i miesiąc po serii 6 zabiegów Jet Peel Pro. Zmniejszona warstwa rogowa (kolor kremowy) i zwiększona gęstość skóry (kolor czerwony)
Fot. 4. Przed serią zabiegów (lewa) i tydzień po 3 zabiegach z wykorzystaniem preparatu soothing do redukcji rumienia (prawa).

Zalety zabiegu

Ogromną zaletą zabiegu Jet Peel Pro w porównaniu z mezoterapią igłową jest:

Forma podania składników aktywnych sprawia, że otrzymujemy natychmiastowy efekt liftingu i promiennej cery bez podrażnień. Rezultaty są widoczne od razu po jego wykonaniu, dlatego z powodzeniem sprawdza się w roli zabiegu bankietowego, który można wykonywać przez cały rok. Może być również łączony z innymi zabiegami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Świetnie sprawdzi się jako zabieg zwiększający nawilżenie skóry przed procedurami radiofrekwencji mikroigłowej, oraz jako zabieg łagodzący po zabiegach laserowych.