Blefaroplastyka bez skalpela

Zabiegi odmładzania powiek należą do jednych z najpopularniejszych. Coraz więcej pacjentów pyta o możliwość wykonania skutecznego niechirurgicznego zabiegu liftingu powiek. Plastyka powiek lub operacja powiek jest trzecią najbardziej popularną chirurgiczną procedurą w USA i pokazuje 26% wzrost od 2016 (ASAPS Statystyki 2017).

Coraz większą popularnością cieszy się niechirurgiczna plastyka powiek za pomocą lipolizy wspomaganej falami radiowymi RFAL wykonanej aplikatorem AccuTite Inmode.

Co to jest AccuTite?

Aplikator AccuTite składa się z dwóch połączonych elektrod zewnętrznej elektrody umieszczonej na powierzchni skóry i wewnętrznej umieszczanej pod skórą. Wewnętrzna elektroda ma średnicę tylko 0,9mm. Prąd RF przepływa pomiędzy elektrodami, co powoduje jednorodne podgrzanie całej objętości obszaru zabiegowego ciepłem skierowanym do powierzchni skóry.

Na skutek przepływu bipolarnego prądu RF pomiędzy wewnętrzną kaniulą i ze¬wnętrzną elektrodą następuje Temperatura tkanki podskórnej jest utrzymywana na poziomie 690C, a na powierzchni skóry na poziomie 400C. Temperatura jest stale kontrolowana i automatycznie utrzymywana na zadanej przez lekarza wartości.

Odległość pomiędzy elektrodami jest regulowana co pozwala na przeprowadzenie zabiegu na ściśle określonej głębokości.

Jak działa AccuTite?

Wykorzystując energię o częstotliwości radiowej do precyzyjnego podgrzania strukturalnej warstwy skóry powieki i otaczającej ją tkanki podporowej powoduje:

Jak przebiega zabieg?

Zabieg AccuTite jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Nie ma potrzeby cięcia, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnej chirurgii powiek. W trakcie zabiegu nie występują krwawienia ponieważ naczynia są od razu koagulowane przez prąd RF.
Po zabiegu odmładzania powiek górnych lub dolnych za pomocą AccuTite można spodziewać się obrzęku i siniaków oraz niewielkiego dyskomfortu w okolicy poddawanej zabiegowi. Większość pacjentów może powrócić do normalnej aktywności w ciągu 2 do 3 dni. Zabieg trwa około 30 minut.

Dlaczego Accutite zdobywa popularność?

W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym powoduje mniejszy dyskomfort i okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy.
Po zabiegu nie ma blizn i przebarwień.
W trakcie jednego zabiegu poprawia wygląd zarówno górnych, jak i dolnych powiek, usuwa worki pod oczami oraz łagodzi drobne linie i zmarszczki na dolnych powiekach.

Czy można łączyć zabieg Accutite z innymi zabiegami?

W celu wzmocnienia efektu zabiegu można połączyć niechirurgiczny lifting powiek z mikroigłami RF Morpheus8 podczas tej samej sesji.
Morpheus8 to aplikator mikroigłowy prądu RF, którego budowa i działanie zasadniczo różni się od tradycyjnych mikroigieł RF. Różnica polega na wartości emitowanej energii oraz przepływie prądu między końcem mikroigły, a drugą elektrodą.

Zabiegi niechirurgicznego podnoszenia powiek i usuwania worków pod oczami stanowią skuteczną opcję dla osób, które chcą odmłodzić oczy i wyglądać na mniej zmęczone i bardziej wypoczęte.

AccuTite zapewnia idealną równowagę naturalnego odmładzania powiek i poprawy rzeczywistej jakości skóry, bez ryzyka operacji.