fbpx

Lipoliza wspomagana radiofrekwencją (RFAL) – bezpieczna i skuteczna w ponad 1000 przypadków

InMode izraelska firma ( twórca RFAL) z dumą przedstawia dwa nowe opublikowane badania, które dostarczają dowodów potwierdzających, że lipoliza wspomagana częstotliwością radiową (RFAL) jest bezpieczną i skuteczną technologią modelowania sylwetki. Te recenzowane artykuły oceniają wyniki osiągnięte w ponad 1000 przypadków i ponad 1300 obszarach anatomicznych, co czyni ją największą z dotychczas recenzowanych serii.

W każdym badaniu niezależnie stwierdzono, że modelowanie sylwetki dla pacjentów z łagodną oraz umiarkowaną wiotkością skóry. wykonywane za pomocą bipolarnej technologii RFAL stanowi minimalnie inwazyjną, bezpieczną i skuteczną alternatywę w porównaniu z tradycyjnymi inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi.

Aesthetic Surgery Journal

Bipolar Radio Frequency as an Adjunct to Face and Body Contouring: A 745-Patient Clinical Experience

Drs. Jonathan Cook, Barry E. DiBernardo, and Jason N. Pozner

Streszczenie

Wraz ze znacznym rozwojem mediów społecznościowych i wideokonferencji pacjenci są coraz bardziej świadomi swojego wyglądu. Modelowanie sylwetki ewoluowało i obejmuje ulepszenia wszystkich części ciała, a chirurdzy stają przed wyzwaniem spełnienia wyższych oczekiwań i bardziej subtelnych celów. Technologia częstotliwości radiowej (RF) zapoczątkowała nowy paradygmat modelowania sylwetki dla pacjentów z łagodną oraz umiarkowaną wiotkością skóry, którzy pragną usunąć tłuszcz bez zwiększenia wiotkości skóry po zabiegu.
To badanie RFAL jako alternatywa dla tradycyjnych zabiegów wycięcia trwało ponad trzy lata i obejmowało 745 pacjentów w 895 obszarach leczenia.

Wnioski

  • 96% ogólnej satysfakcji pacjenta.
  • Bipolarna RFAL jest mniej złożoną, bardziej stabilną technologią w porównaniu do monopolarnych RF i LAL
  • Połączenie bipolarnej RF i ukierunkowanej liposukcji może zapewnić imponujące wyniki zarówno w znieczuleniu ogólnym, jak i miejscowym.

PRS – Global Open

Second Generation Radiofrequency Body Contouring Device: Safety and Efficacy in 300 Local Anesthesia Liposuction Cases

Drs. Christopher T. Chia, Joseph A. Marte, Derek D. Ulvila, and Spero J. Theodorou

Streszczenie

W przypadku lipektomii wspomaganej ssaniem nastąpiła znaczna poprawa techniki, skuteczności i bezpieczeństwa. Modelowanie sylwetki za pomocą SAL pozostaje numerem jeden lub numerem dwa najczęściej wykonywanych zabiegów przez chirurgów plastycznych. Obecnie coraz większy odsetek przypadków jest wykonywanych w znieczulenia miejscowym, a także coraz większa jest liczba zabiegów przy użyciu metod wykorzystujacych energię. Celem jest poprawa efektów liposukcji poprzez emulgację tłuszczu, zwiększenie napięcia tkanek miękkich lub obu czynników równocześnie.
Celem tego badania było przedstawienie doświadczeń z użyciem urządzenia RFAL drugiej generacji w porównaniu z urządzeniem pierwszej generacji pod względem bezpieczeństwa i skuteczności. Badania te były prowadzone przez 40 miesięcy i objęły 240 pacjentów. Wykonano trzysta kolejnych operacji na 421 obszarach zabiegowych.

Wnioski

  • Znaczące zmniejszenie ogólnego wskaźnika powikłań w porównaniu z poprzednimi metodami
  • RFAL może być stosowany w różnych obszarach anatomicznych w znieczuleniu miejscowym
  • Dodanie wewnętrznego monitorowania temperatury w czasie rzeczywistym do zewnętrznego monitorowania (stosowanego w pierwszej generacji urządzenia) rozszerza zarówno profil bezpieczeństwa, jak i skuteczność urządzenia drugiej generacji RFAL

Produkty

Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo