fbpx

Aesthetica 2022/02 – Morpheus8

Fale radiowe w nowej odsłonie: system Morpheus8

lek. med. Julita Jędrzejczak-Bakalarz

Klinika Medycyny Estetycznej i Zabiegowej Prestige w Kole

Obecnie na rynku oferowanych jest wiele aparatów mikroigłowych RF. Swoją popularność zawdzięczają temu, że są skuteczną, a tak że bezpieczną metodą odmładzania skóry twarzy i ciała. Stanowią alternatywę dla zabiegów laserowych czy chirurgicznych. Na szczególną uwagę zasługują możliwości wykorzystania mikroigieł RF w zabiegach liftingu twarzy łącznie z obszarem powieki dolnej i górnej, oraz leczenia cellulitu III i IV stopnia.

W klinice medycyny estetycznej PRE STIGE zabiegi liftingu okolic żuchwy oraz twarzy wykonuję aparatem Embrace izraelskiej firmy Inmode, który jest wyposażony w aplikatory FaceTite oraz AccuTite. Aplikatory wykonano w technologii RFAL (RF Assisted Lipolyzis). Lipoliza RFAL to minimalnie inwazyjna lipoliza z równoczesnym liftingiem skóry. Przebudowa kolagenu następuje głównie w tkance pod skórnej. Z tego powodu moje poszukiwania skoncentrowały się na mikroigłach RF, których działanie będzie powodowało płytszą przebudowę kolagenu. Pacjentki często zgłaszają się do kliniki z problemami natury estetycznej wywołanymi cellulitem. Popularne metody bezinwazyjnej terapii cellulitu są nieskuteczne. Działają zbyt po wierzchniowo, by uszkodzić komórki tłuszczowe i przemodelować tkankę łączną. W ta kich miejscach jak pośladki czy uda tkanka tłuszczowa znajduje się na głębokości poniżej 5 mm.

Jedynym aplikatorem mikroigłowym RF, który spełnia wymagania dotyczące liftingu oraz redukcji zaansowanego cellulitu jest Morpheus8 firmy Inmode. Szerokie spektrum możliwości wykorzystania zabiegowego wynika z jego budowy, która znacznie różni się od tradycyjnych aplikatorów.

Jak działa Morpheus8?

Morpheus8 jest mikroigłowym aplikatorem działającym wielowarstwowo. W porównaniu do systemów, w których sąsiednie izolowane igły tworzą bipolarne pary i oddziałują tylko na cienką warstwę tkanki wokół czubków igieł, Morpheus8 skutecznie działa na całą grubość tkanek pomiędzy czubkami igieł a po wierzchnią skóry. Cała powierzchnia kontaktu aplikatora ze skórą jest elektrodą bierną, mikroigły zaś, stanowią elektrody czynne. Przegrzaniu podlega zatem obszar pomiędzy czubkami igieł a powierzchnią skóry. Dzięki takiemu przepływowi prądu RF uzyskuje się zarówno poziomą, jak i pionową stymulację termiczną. Następuje wtedy optymalna, skuteczniejsza stymulacja kolagenu oraz skurcz włókien FSN (fibro-septal network).

Energia prądu jest dwukrotnie wyższa w porównaniu z tradycyjnymi mikroigłowymi urządzeniami RF. Dzięki temu uzyskuje się znacznie lepsze efekty podczas jednego zabiegu. Dodatkowo igły pokryte są silikonowym izolatorem, dlatego nie ma termicznego efek tu naskórkowo-skórnego. Taka konstrukcja sprawia, że Morpheus8 jest bezpieczniejszy dla fototypów skóry od I do VI, a ryzyko przebarwień pozapalnych (PIH) jest najniższe.

Tryby pracy aplikatora mikroigłowego prądu RF Morpheus8 posiada trzy tryby pracy. W celu poprawy tekstury skóry i wpływu na tkankę podskórną możnaregulować głębokość penetracji igły do skóry i tkanki podskórnej. Do datkowo aplikacja impulsów prądowych może odbywać się na wielu poziomach, dzięki wykorzystaniu jednego z trzech trybów pracy:

• Tryb „Cycle” – igły wysuwają i cofają się automatycznie przy każdym impulsie,

• Tryb „Fixed” – po naciśnięciu pedału sterującego igły są cały czas wysunięte. Tryb ten może być używany do wielokrotnego po dawania energii RF w jednym punkcie na jednym poziomie (STAC KING),

• Tryb „Burst” – przy jednym wkłuciu aplikator podaje energię na różnych poziomach, działając sekwencyjnie, począwszy od najgłębszego do najpłytszego. Głębokości działania wposzczególnych trybach wynoszą: 7, 5 i 3 mm; 6, 4 i 2 mm; 5 i 3 mm oraz 4 i 2mm. Taki sposób działania pozwala zapewnić jednorodną koagulację adipocytów oraz jednorodne obkurczenie kolagenu. Tryb „Burst” stosowany jest do zabiegów maksymalnie obkurczających tkanki, a tak że do zabiegów redukujących cellulit. Dzięki wielowarstwowemu działaniu Morpheus8 lekarz może dostosować leczenie do potrzeb pacjenta oraz zmniej szyć ilość mechanicznych uszkodzeń naskórka. W zabiegach liftingu będzie to działanie na głębokości do 4 mm, natomiast dla zaawansowanego cellulitu na głębokości do 7 mm.

Podsumowanie

W porównaniu z konwencjonalnymi igłami Morpheus8 charakteryzuje się znacznie szerszymi możliwościami zabiegowymi oraz wyższą skutecznością. Dodatkową, ale równie istotną cechą jest mniejsza gęstość igieł, co ogranicza uraz mechaniczny i pozwala na większy efekt termiczny. Morpheus8 jest obecnie jedynym aplikatorem mikroigłowym RF działającym wielowarstwowo. Zastosowanie tej technologii pozwala rozszerzyć zakres zabiegów oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej i zagwarantować pacjentkom lepsze efekty już po pierwszej wizycie.

Produkty

Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo