fbpx

Vasculaze

Typ akcesorium:
Laser diodowy 1064nm

  • Wysoka moc szczytowa
  • Krótki czas trwania zabiegu

Vasculaze Inmode to laser diodowy 1064nm leczący szerokie spektrum problemów naczyniowych na twarzy i nogach.

TECHNOLOGIA

Czerwone i niebieskie żyły o średnicy do 3mm
Pajączki i teleangiektazje o średnicy do 0,5 -1 mm i głębokości 2 mm, to naczynka w kolorze od czerwonego do fioletowego. Występują na każdym obszarze ciała, najczęściej na twarzy i nogach w postaci pojedynczych żył, lub całych sieci żył.

Małe żylaki, żyły siatkowate maja średnicę do 3mm i głębokość do 4mm.

Do usuwania wymienionych naczynek najskuteczniejsze są lasery o długości fali 1064nm, charakteryzujące się największą dostępną głębokością penetracji skóry. Taka długość fali ma również odpowiednio słabą absorpcję światła w hemoglobinie dzięki czemu możliwe jest skoagulowanie żyły w całym przekroju – lasery o wysokiej absorpcji koagulują jedynie wierzchnią warstwę przez co naczynia zwykle się rekanalizuje i zabieg jest nieskuteczny.

Położenie naczynek- głębokość

Vasculaze Inmode

Laser diodowy 1064nm Vasculaze Inmode koaguluje naczynia w całym przekroju nie powodując oparzeń. Poza odpowiednią głębokością penetracji laser Vasculaze charakteryzuje się dużą mocą szczytową umożliwiając dostarczenie odpowiednio dużej ilości ciepła w krótkim czasie (20-50ms).

Vasculaze Inmode to lekki i ergonomiczny aplikator zoptymalizowany pod kątem usuwania zmian naczyniowych na twarzy i nogach. Vasculaze Inmode ma specjalnie zaprojektowaną końcówkę do precyzyjnego usuwania pojedynczych żył lub sieci żył. Jego znaczącą zaletą jest prostota obsługi (nie wymaga światłowodu, brak konieczności serwisowania soczewek, okienek) oraz brak materiałów jednorazowego użytku i materiałów eksploatacyjnych.

Vasculaze Inmode jest ergonomiczny dzięki czemu zabiegi są wygodne i bezpieczne.

Skuteczność

Skuteczne zniszczenie ściany naczynia prowadzi do jej usunięcia po jednym zabiegu, ale gdy trzeba usunąć naczynia na większym obszarze to często nie wystarcza jeden zabieg ponieważ:

Zastosowanie w trakcie zabiegu ustalonej wartości gęstości energii prowadzi zwykle do zamknięcia tylko niektórych żył. Niemożliwe jest dobieranie gęstości energii dla każdego pojedynczego naczynia. Jeśli naczynia są wielowarstwowe, dopiero usunięcie pierwszej warstwy odsłania kolejną.

Komfort pacjenta

Komfort pacjenta jest związany z bólem w trakcie zabiegu. Ponieważ naczynia są największymi objętościowo celami dla światła lasera (w porównaniu do innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej), ilość ciepła wytwarzanego punktowo w trakcie tego zabiegu jest największa i stąd zabiegowi temu towarzyszy relatywnie największy ból.

Efekt bólowy nie pochodzi z samego impulsu lasera 1064nm, ale zwykle jest obserwowany chwilę po zakończeniu impulsu, gdy fala ciepła osiągnie naskórek. Problem jest tym większy, że nie potrafimy łatwo znieczulić naczyń ze względu na towarzyszący znieczuleniu efekt obkurczania się naczyń – wówczas nie ma hemoglobiny i nie ma w co „strzelać”.

Aby ograniczyć efekty bólowe laser 1064nm Vasculaze Inmode wyposażony jest w kontaktowe chłodzenie naskórka (temperatura końcówki aplikatora wynosi 2 stopnie C).

Zastosowania

Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo