fbpx

Akcesoria do otolaryngologii

Typ akcesorium:

  • Doskonała widoczność pola operacyjnego
  • Zachowanie tkanek otaczających
  • Krótki okres rekonwalescencji
  • Zabiegi w warunkach ambulatoryjnych

Zabiegi otolaryngologiczne wykonywane laserem diodowym emitującym światło o dwóch długościach fali 980nm i 1470nm charakteryzują się dobrą hemostazą i dużą efektywnością cięcia.

Chirurgia nosa

Zabiegi

Chirurgia endoskopowa jest uznaną metodą leczenia zatok nosowych i przynosowych. Jednak ze względu na silną skłonność do krwawień błony śluzowej, leczenie chirurgiczne w tym obszarze jest często trudne.
Zła widoczność w operacyjnym polu, z powodu krwawienia, często skutkuje nieprecyzyjną pracą. Dzięki dobremu efektowi hemostatycznemu, precyzyjne procedury mogą być wykonywane.
Głównym imperatywem w chirurgii endonosowej jest jak najmniejsze uszkodzenie otaczającej błony śluzowej. Dzięki zastosowaniu lasera o długości fali 980/1470 nm sąsiadująca z polem zabiegowym tkanka jest optymalnie chroniona.
Delikatne i elastyczne światłowody laserowe biolitec® o średnicy rdzenia min. 400 μm, zapewniają optymalny dostęp do wszystkich obszarów nosa.

Chirurgia części ustno-gardłowej

Zabiegi

Jedną z najczęstszych operacji w obrębie jamy ustnej i gardła dzieci jest tonsilektomia laserowa. W objawowym przeroście migdałków stanowi delikatną i obarczoną bardzo niskim ryzykiem alternatywę dla wycięcia migdałków. Ryzyko krwawienia pooperacyjnego jest minimalne. Jej zalety to bardzo mały ból pooperacyjny, krótki okresu gojenia oraz możliwość ambulatoryjnego wykonania.
Uvuloplastyka wspomagana laserem (LAUP) wykonywana często u osób chrapiących podobnie jak tonsilektomia ze względu nadobrą interakcję lasera z tkanką oraz dobrą hemostazę jest wykonywana ambulatoryjnie.

Udrażnianie kanalików łzowych – DCR

Utrudniony odpływ płynu łzowego, spowodowany niedrożnością kanalików łzowych, to częsta przypadłość, szczególnie wśród starszych pacjentów.

Tradycyjne metody leczenia polegają na zewnętrznym, chirurgicznym usunięciu zwężenia. Jest to długi zabieg, związany z poważnymi skutkami ubocznymi takimi jak krwawienie pooperacyjne i blizny.
Biolitec zaprojektował opatentowany laserowy zestaw do DCR, który zamienia procedurę
w bezpieczny i minimalnie inwazyjny zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Zestaw do DCR składa się z:

Główne zalety zabiegu w porównaniu z tradycyjnymi metodami to:

Otologia

Paracenteza laserowa jest małoinwazyjnym i bezkrwawym zabiegiem polegającym na otwarciu błony bębenkowej technikę kontaktową pojedynczego strzału. Mały okrągły perforowany otwór w błonie bębenkowej, wykonywany przez laser ma tę zaletę, że pozostaje otwarty przez około trzy
tygodnie. Emisja cieczy jest łatwa, a zatem proces gojenia po zapaleniu jest znacznie krótszy w porównaniu z konwencjonalnym zabiegiem chirurgicznym.

Akcesoria

Użytkownik laserów diodowych firmy Biolitec ma do wyboru światłowody o różnych parametrach oraz zestaw uchwytów do światłowodów.

Światłowody

Zalecane światłowody do zabiegów otolaryngologicznych za wyjątkiem DCR mają średnicę 600µm. Mogą być jednorazowe lub wielorazowe autoklawowalne.

Światłowód do DCR jest jednorazowy o średnicy 360µm.

Uchwyty

Uchwyty są wielorazowe, autoklawowalne. Użytkownik ma do wyboru:

Do DCR uchwyty są jednorazowe.

Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo