Zabiegi frakcyjne są sprawdzoną klinicznie metodą redukcji:
objawów starzenia skóry,
zmarszczek,
przebarwień,
blizn po trądzikowych,
blizn przerosłych,
i rozstępów.
Mechanizmem odpowiadającym za poprawę stanu skóry jest jej przebudowa na skutek wyparowania lub skoagulowana mikrokolumn w skórze. Efekt taki można uzyskać laserami frakcyjnymi CO2 lub erbium-glass (1550nm). Są to zabiegi minimalnie inwazyjne, na ogół nie wymagające znieczulenia.
Produkty
Zabiegi frakcyjne
Sprawdzoną klinicznie metodą zmniejszenia: objawów starzenia skóry, zmarszczek, jędrności skóry, przebarwienia, blizn potrądzikowych, blizn i rozstępów są zabiegi frakcyjne. W metodach frakcyjnych przemodelowanie kolagenu następuje na skutek generowania mikro-obszarów przegrzania termicznego skóry za pomocą laserów ze skanerem frakcyjnym.
Zabiegi frakcyjne wygładzania struktury skóry polegają na: odparowaniu części skóry (20%). Są to zabiegi minimalnie inwazyjne, na ogół wykonywane bez znieczulenia. Generowane są mikro-obszary przegrzania termicznego skóry, przy czym sąsiadująca tkanka pozostaje nieuszkodzona. Szybki proces naskórkowania stymuluje tworzenia bariery ochronnej skóry. Redukuje rumień oraz przyśpiesza efekt kliniczny. W konsekwencji proces leczenia jest dużo szybszy. Pozwala na powrót do normalnej pracy w ciągu kilku dni.
Rodzaje zabiegów
Pod względem uzyskiwanych efektów zabiegi frakcyjne dzielimy na następujące grupy:
nieablacyjne – wykonywane w oparciu o lasery o długościach fali do 1550 nm,
ablacyjne – wykonywane w oparciu o lasery 2940 nm lub 10 600 nm
subablacyjne – wykonywane w oparciu o prąd elektryczny o częstotliwości radiowej (RF).
ogniskowe działanie plazmy
W przypadku obu wymienionych wyżej zabiegów laserowych mikrokolumny/mikrokanały mają największy przekrój na powierzchni skory, a wraz z głębokością ich średnica zmniejsza się. Najbardziej uszkodzony jest więc naskórek, a głębsze warstwy zawierające kolagen zostają słabiej przegrzane.
W zabiegu subablacyjnym jest odwrotnie – większość energii wydziela się w głębszych warstwach skóry, przy mniejszym uszkodzeniu naskórka. Uzyskuje się większą przebudowę kolagenu i lepszą regenerację tkanki łącznej. Zabieg subablacyjny wykonywany jest za pomocą frakcyjnego bipolarnego prądu RF (Sublative Rejuvenation™).
Zabiegi nieablacyjne
Lasery nieablacyjne denaturują białka (kolagen), ale ale nie powodują ich waporyzacji. Przegrzewają punktowo skórę do głębokości 1mm. Strefa przegrzania tkanki pomiędzy kolumnami nie jest zbyt szeroka, a efekt przemodelowania kolagenu po jednym zabiegu jest słaby. Zaleca się wykonanie kilku zabiegów. Ponieważ całe ciepło, które wytwarza promień lasera pozostaje w tkance ( nie ma jego odprowadzenia na skutek odparowania) zabiegi są bolesne.
Zabiegi ablacyjne
Efekt działania laserów ablacyjnych polega na waporyzowaniu w skórze mikrokanałów. Średnice mikrokanałów to ok. 0,1 mm, jednak metoda ta umożliwia głębsze oddziaływanie poprzez wielokrotne naświetlanie tego samego punktu. Obecnie najczęściej stosowanym laserem ablacyjnym jest laser CO2. Technologie w których są wykonane umożliwiają perfekcyjną kontrolę energii dostarczanej do skóry, z możliwością oddzielnego sterowania procesami ablacji oraz nagrzewania tkanki, zgodnie z wymogami zabiegu i typu skóry. Najnowsze technologie pozwalają w trakcie skanowania zmieniać energię impulsu i czas naświetlania, w koordynacji z efektem klinicznym wymaganym dla danego punktu w naświetlanym obszarze.
Zabiegi subablacyjne
Idea frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej (RF mikroigłowa) oparta jest na możliwości selektywnego ogrzewania tkanki na dokładnie określonej głębokości. Głowica urządzenia posiada mikroigły, które po wkłuciu podgrzewa prąd RF.
Stosuje się igły izolowane i nieizolowane. Mikroigły izolowane mają aktywny tylko koniec igly. Mikroigły nieizolowane działają na całej swojej długości.
Rozpływ prądu w skórze jest różny w zależności od umieszczenia elektrod w aplikatorze między, którymi przepływa prąd. Najpopularniejsze jest rozwiązanie wykorzystujące sąsiadujące igły jako elektrody. Ablacja, koagulacja i przegrzanie występują tylko wokół końca igły. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie jednej z elektrod na powierzchni skóry.
Najnowszą technologią jest wykorzystanie na całej powierzchni styku aplikatora jako elektrody. To opatentowane rozwiązanie zastosowała izraelska firma Inmode w aplikatorze Morpheus8.
Ogniskowe działanie plazmy
Działanie frakcyjne lasera pikosekundowego polega na ogniskowym działaniu plazmy pod naskórkiem bez jego uszkodzenia. Na głębokości około 0,2mm następuje koagulacja tkanki. Pikosekundową energię lasera można frakcjonować za pomocą dyfrakcyjnych lub holograficznych macierzy soczewek.
SHAR-POL posiada w ofercie:
lasery o długościach fali do 1550 nm oraz 10 600 nm
aparaty mikroigłowe RF z igłami izolowanymi i nieizolowanymi
aparat z aplikatorem Morpheus8
frakcyjny laser pikosekundowy
Produkty
Galeria
„Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.”
Nie wiesz, który produkt najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom?
Oferta prezentowana na stronie shar-pol.pl przeznaczona jest wyłącznie dla użytkowników posiadających formalne wykształcenie w dziedzinie ochrony zdrowia lub medycyny, oraz przedsiębiorców zainteresowanych ofertą firmy, w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Potwierdź, że jesteś osobą spełniającą wyżej wymienione wymagania i świadomą, że treść strony przeznaczona jest wyłącznie dla wskazanych powyżej osób.