Pracuję z aparatem Cristal od dwóch lat i jest to pierwszy aparat w Polsce, właśnie w naszej klinice. Zainspirowało mnie to urządzenie ponieważ wcześniej w Beauty Derm wykonywaliśmy liposukcje laserowe, które to zabiegi związane są z rekonwalescencją, przygotowaniem do zabiegu i potencjalnym ryzykiem. Zabiegi wykonywane urządzeniem Cristal są praktcznie bezbolesne, bezpieczne, nie wymagają przygotowania ze strony pacjenta, a efekty są bardzo dobre i trwałe. Mierzyliśmy poprzez USG utratę tkanki tłuszczowej i po jednorazowym zabiegu uzyskiwaliśmy redukcję 1 cm z grubości tej tkanki.

Cristal to medyczne urządzenie przeznaczone do likwidacji komórek tkanki tłuszczowej za pomocą niskich temperatur. Cristal obniża temperaturę powierzchni skóry poddawanej zabiegowi do 3-4 stopni, a tkanki tłuszczowej do minus 10 stopni Celsjusza. Jest to optymalna temperatura potrzebna do trwałej redukcji tkanki tłuszczowej, a jednocześnie bezpieczna dla organizmu.
Za pomocą specjalnego aplikatora zostaje zassany fałd skórno-tłuszczowy z okolicy poddawanej zabiegowi np. z brzucha, po czym podlega on kontrolowanemu, intensywnemu schłodzeniu. Komórki tłuszczowe są bardzo czułe na działanie niskich temperatur, ich metabolizm ulega osłabieniu, a sama komórka rozpada się i obumiera. Podczas zabiegu lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i przekazywane przez układ limfatyczny do wątroby, a następnie nerek, i wydalane z organizmu.
Mam zaufanie do Cristala, zabiegi są bardzo przewidywalne i skuteczne.