DEFINE – Pierwszy aparat do modelowania twarzy bez obsługi operatora

Biorąc pod uwagę:

izraelska firma Inmode opracowała bezobsługowe urządzenie działające równocześnie na dużym obszarze twarzy, wykorzystujące sprawdzony klinicznie bipolarny prąd RF, do automatycznego modelowania owalu twarzy, bez angażowania czasu operatora.

Zastrzeżona, nieinwazyjna technologia Evoke wykorzystująca inteligentne algorytmy termicznej przebudowy fibroblastów nie działając szkodliwie na naskórek powoduje natychmiastową i długoterminową poprawę elastyczności skóry i owalu twarzy.

Operator nie wykonuje bezpośrednio zabiegu, a tylko monitoruje jego przebieg.

Dlaczego DEFINE jest skuteczny?

Technologia wykorzystania bipolarnego prądu RF do stymulowania fibroblastów w celu tworzenia nowego kolagenu jest znana od kilkunastu lat. Prąd RF działając nieinwazyjnie, przebudowuje głębokie warstwy skóry.

Aby rozpoczął się proces neokolagenezy musi dojść do uszkodzenia struktury kolagenu w skórze właściwej. Przedstawione wykresy obrazują zależność uszkodzenie struktury kolagenu w zależności od temperatury grzania i czasu grzania. Podwyższenie temperatury do 400C wymaga aż 50 godz. ciągłego utrzymania temperatury, aby 35% kolagenu uległo uszkodzeniu. Z punktu widzenia efektywności zabiegu istotna jest temperatura około 430C. Jest to wartość, którą toleruje większość pacjentów. Z wykresu drugiego wynika, że utrzymanie tej temperatury przez 30 minut powoduje uszkodzenie 50% kolagenu.

Kluczowym warunkiem uzyskania pozytywnych wyników klinicznych jest utrzymanie temperatury skóry właściwej na poziomie 42- 45st C przez odpowiednio długi czas (minimum 30 minut).

Dotychczas spełnienie kluczowego warunku ze względu na małe powierzchnie aplikatorów było bardzo trudne, a na większych powierzchniach zabiegowych nawet niemożliwe. Przykładowo powierzchnia typowego aplikatora to 4cm², a powierzchnia w linii żuchwy to 30cm².

Warunkiem bezpiecznego i skutecznego zabiegu jest:
• Ciągły pomiar temperatury skóry
• Odpowiednio duża moc urządzenia umożliwiająca szybkie rozgrzanie i utrzymanie odpowiedniej temperatury.
• Zoptymalizowany protokół umożliwiający osiągnięcie zadanej temperatury i utrzymanie jej na stałym poziomie przez określony czas – kluczowy warunek

Dla kogo jest przeznaczony zabieg DEFINE ?

DEFINE Inmode jest przeznaczony dla pacjentów, którzy wymagają ujędrnienia skóry twarzy i/lub podbródka oraz zwiększenia gęstości skóry. Pacjenci w trakcie zabiegu mogą surfować po internecie, czytać książkę lub oglądać telewizję.

Jak przebiega zabieg?

Pacjent ma zakładany na twarz jeden z dwóch aplikatorów:

CHEEKS

Do ujędrniania policzków i linii żuchwy. Zabieg jest wykonywany równocześnie na obszarze 32cm².

CHIN

Do ujędrniania podbródka. Zabieg jest wykonywany równocześnie na obszarze 16cm².

Dobór optymalnych parametrów jest indywidualny. Działania poszczególnych aplikatorów są wizualnie monitorowane przez operatora. W trakcie zabiegu temperatura jest stabilizowana przez system A.C.E.

Pacjent w dowolnym momencie za pomocą przycisku ma możliwość wstrzymanie zabiegu i zlecenie personelowi kliniki zmiany parametrów na bardziej komfortowe.

Nie ma absolutnie żadnego okresu rekonwalescencji.
W leczonym obszarze po zabiegu może wystąpić zauważalne zaczerwienienie i ciepło, które ustąpią po kilku godzinach.

Użytkownik ma możliwość rozszerzenia zakresu wykonywanych zabiegów o: nieinwazyjne ujędrnianie skóry bipolarnym prądem RF – aplikator Forma oraz zabieg mikroigłowy Morpheus8.