fbpx

Gala nr 6, marzec 2021 – Tajemnice urody – Diolaze XL Depilacja laserowa

DEPILACJA LASEROWA – DLACZEGO WYBRAŁAM INMODE DIOLAZE XL?

Depilacja to zabieg , który pojawił się na poczatku XIX w. Była to elektrokoagulacja. Od tego czasu wiele się zmieniło i dla obecnego pokolenia Polek depilacja laserowa to standard. W Polsce pierwszy laser pojawił się przecież w 1998 r. LASER NISZCZY WŁOS i mieszek włosowy, nie uszkadzając otaczających tkanek.

Jakie przesłanki zadecydowały o wyborze lasera Inmode Diolaze XL? – pytamy Anetę Murawiejską-Ptak

Skuteczność zabiegu

Dla pacjentów, którzy przychodzą na zabieg ważny jest przede wszystkim efekt. Włosy z jakimi się spotykamy w gabinecie róznią się kolorem, grubością i głębokością położenia mieszka w skórze. Włosy jasne są na ogół cieńsze, wlosy ciemne grubsze. Aby depilacja była skuteczna impulsy światła, muszą dotrzeć na odpowiednią głębokość i zostać zaabsorbowane w melaninie zawartej w łodydze włosa. Cel ten jest osiągany dzięki odpowiednio dobranemu kolorowi światła. I w tym miejscu postawiliśmy sobie pytanie, czy da się pogodzić skuteczność depilacji z parametrami oferowanych laserów? Wszystkim wiadomo, że laser aleksandrytowy (długość fali 755 nm) jest skuteczny dla jasnych włosów, ale działa stosunkowo płytko i jest agresywny dla opalonej skóry.

Rozpowszechnione lasery diodowe o długości fali 810nm są nieskuteczne dla jasnych włosów, ale działaja głębiej i są bezpieczniejsze dla opalonej skóry. Okazało się, że jest już dostępny laser łączący w jednym impulsie fale o długości 755 nm i 810 nm. To Inmode DiolazeXL.

Bolesność zabiegu

Czy zabieg będzie bolał to jedno z częstszych pytań zadawanych przez pacjentów. Zabieg depilacji musi trochę boleć. Warunkiem skutecznego zabiegu jest obrzęk około mieszkowy, który jest zawsze odczuwalny. Im lepiej jest chłodzona głowica lasera tym ból jest mniejszy. Laser DiolazeXL ma chłodzenie przed, w trakcie i po emisji impulsu. Możemy również zastosować tryb dynamiczny mniej bolesny, lecz pierwszy zabieg w serii będzie dłuższy. Już w następnych zabiegach kiedy ilość włosów jest mniejsza i są słabsze użycie szybszego trybu statycznego jest mniej bolesne.

Liczba zabiegów

Dla pacjentów jest ważny koszt i liczba zabiegów. Laserowa depilacja ze względu na fizjologię włosa zawsze wymaga wykonania serii zabiegów. Ze względu na zróznicowanie koloru włosów i głębokości położenia mieszka połączenie dwóch długości fali w jednym impulsie umożliwia usunięcie większej liczby włosów w jednym zabiegu. Tym samym liczba zabiegów w serii dla DiolazeXL jest mniejsza w porównaniu z laserem 755nm lub 810nm (3 do 5 zamiast 6 do 8). Dla pacjenta oznacza to niższy koszt zabiegu depilacji i mniej czasu spędzonego w gabinecie.

Aneta Murawiejska-Ptak – lek. med. estetycznej

Instytut Medycyny AntiAging

Bielsko-Biała, ul. Polarna 15

Morpheus8

I PO ROZSTEPACH

Walke z nimi najlepiej rozpoczac jak najwczesniej, kiedy sa swieze i jeszcze nieutrwalone. Maja wówczas czerwony lub sinoczerwony kolor. Niezaleznie od tego, w jakiej sytuacji sie pojawiły: czy jako skutek rozciagniecia skóry w ciazy, czy w efekcie szybkiego chudniecia lub tycia albo w wyniku zmian hormonalnych, decydujac sie na ich usuniecie, musimy uzbroic sie w cierpliwosc. I oddac w dobre rece. Morpheus 8 to zabieg radiofrekwencji mikroigłowej przebudowujacy skóre równoczesnie na trzech poziomach. W jego trakcie dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do ujedrnienia tkanek i redukcji rozstepów. Skóra robi sie ładniejsza, lepiej napieta, a specjalna technologia powoduje, ze Morpheus 8 pozwala uzyskac doskonałe efekty juz podczas pierwszego zabiegu.

GDZIE: Klinika Strzałkowski, klinikastrzalkowski.pl

Lumecca

NACZYNIA POŁACZONE

Hybrydowy laser IPL Lumecca Inmode posiada wyjatkowa głowice, która pozwala na jednoczesne redukowanie

zmian pigmentowych i popekanych naczynek. Sprawdza sie nie tylko przy pojedynczych pajaczkach, lecz takze w leczeniu rozległego rumienia, tradziku rózowatego czy plam barwnikowych o_podłozu hormonalnym. Z powodzeniem mozna go stosowac zarówno na twarzy, jak i ramionach, dłoniach, dekolcie czy nogach. Po zabiegu skóra jest rozgrzana i lekko zaczerwieniona, troche jak po opalaniu. Ale swiatło lasera ma zgoła inne działanie niz słonce – mozna powiedziec, ze sprzata wyrzadzone przez nie szkody. Po mniej wiecej godzinie podraznienia ustepuja, po dwóch dniach pod dane naswietlaniu przebarwienia nieznacznie ciemnieja, a nastepnie ulegaja złuszczeniu w naturalnym procesie regeneracji skóry.

GDZIE: Klinika Laboratorium Piekna, laboratoriumpiekna.pl

Produkty

Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo