fbpx

SHAR-POL na kongresie Face & Body Zakopane 9-11 grudnia

Miejscem Kongresu był Nosalowy Dwór.

SHAR-POL był jednym z dwóch Partnerów Głównych.
Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy kilka urządzeń będących nowościami w naszej ofercie:

  • bezigłowy i bezdotykowy system do kompleksowej regeneracji skóry twarzy i ciała JetPeela Pro firmy TavTech,
  • platformę dla ginekologii Empower RF firmy Inmode,
  • laser erbowy Origin firmy Deleo
  • lampę LED Medisol firmy Deleo.

Oprócz nowości prezentowaliśmy innowacyjne aplikatory firmy Inmode: hybrydowy IPL Lumecca do usuwania naczynek oraz mikroigłowy Morpheus8.
Na kongres zaprosiliśmy gości, którzy wygłosili wykłady w sesjach:
Sesja V :

Dr Marta Blumska-Janiak – Endowaginalny mikroigłowy RF do głębokiej przebudowy ściany pochwy. Zastosowanie technik łączonych
Sesja VI:

Dr Anna Deda – Zmiany naczyniowe-stały problem pacjentów i gabinetów
Dr Fadi Hamadani – Morpheus8 – Nowa technika leczenia trądziku

Nasze urządzenia na stoisku

JetPeela Pro

JetPeel®Pro to medyczny system do kompleksowej regeneracji skóry twarzy i ciała na głębokości 1,5mm.
Jego unikalne, opatentowane aplikatory, umożliwiają BEZDOTYKOWĄ i BEZIGŁOWĄ regenerację skóry na całym ciele łącznie ze skórą głowy. Zabieg obejmuje usuwanie zrogowaciałego naskórka, oraz wtłaczanie odpowiednich preparatów do warstwy skóry właściwej.

Goście odwiedzający nasze stoisko mogli skorzystać z zabiegu urządzeniem JetPeela Pro. Zabiegi cieszyły się dużym powodzeniem.

Empower RF

EmpowerRF Inmode to nowa, niechirurgiczna platforma przeznaczona do kompleksowych zabiegów odnowy biologicznej w ginekologii estetycznej.
Aplikatory działające w oparciu o unikalne technologie umożliwiają wykonanie trzech uzupełniających się zabiegów poprawiających stan zdrowia i samopoczucie kobiet.
EmpowerRF posiada trzy aplikatory dopochwowe itrzy aplikatory do zabiegów na zewnętrznych narządach.Empower RF – ginekologia estetyczna

Laser Origin

Laser erbowo-szklany emitujący falę o długości 1550nm, dedykowany do minimalnie inwazyjnych, nieablacyjnych zabiegów frakcyjnych. Laser frakcyjny Er:Glass Origin Deleo

Lampa LED Medisol

Lampa LED MEDISOL jest urządzeniem medycznym. Jest obecnie najmocniejszą lampą LED na rynku. Dzięki dużej mocy posiada niezbędny zakres regulowanej gęstości mocy, potrzebny dla skutecznego leczenia szerokiego spektrum schorzeń. Jako jedna z niewielu lamp pracuje w trybie impulsowym. Tryb impulsowy w leczeniu niektórych schorzeń daje lepsze wyniki niż tryb ciągły. Lampa LED Medisol

Lumecca Inmode

Lumecca to hybrydowy IPL, którego unikalność polega na:

  • 3,3kW/cm2 energii szczytowej,
  • 40% całkowitej energii w zakresie długości światła 500-600nm, paśmie najbardziej przydatnym dla usuwania naczynek i przebarwień. Platforma Inmode

Morpheus8 Inmode

Morpheus8 to aplikator mikroigłowy prądu RF, którego budowa i działanie zasadniczo różni się od tradycyjnych mikroigieł RF. Różnica polega na wartości emitowanej energii oraz przepływie prądu między końcem mikroigły, a drugą elektrodą. W Morpheus8 cała powierzchnia kontaktu aplikatora ze skórą jest elektrodą. Przegrzaniu podlega obszar pomiędzy czubkiem igły a powierzchnią. Uzyskuje się poziomą i pionową stymulację termiczną i następuje optymalny skurcz FSN. Ponieważ igła jest pokryta silikonem, nie ma termicznego efektu naskórkowo-skórnego.Morpheus8 Pro

Wykłady naszych gości

Dr Marta Blumska-Janiak

Dr Marta Blumska-Janiak jest międzynarodowym trenerem aparatu Empower RF. W swoim wystąpieniu zaprezentowała możliwości zabiegowe aparatu.
Empower RF jako jedyne urządzenie oferuje możliwość kompleksowego leczenia schorzeń narządów kobiecych. Umożliwia holistyczne podejście do problemów kobiecych dzięki unikalnym aplikatorom o znacznie szerszych możliwościach zabiegowych w porównaniu z innymi urządzeniami.

Zastosowana w Empower RF kombinacja trzech technologii pozwala na spersonalizowane, warstwowe procedury dotyczące szerokiego zakresu kobiecych stanów: stresu, układu moczowego, osłabienia dna miednicy, przerostu tkanki tłuszczowej i procesu starzenia, odczuwania podczas pożycia intymnego. Wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, są potencjalnymi kandydatkami do zabiegu Empower RF.

Dr Anna Deda

Dr Anna Deda przedstawiła swoje wyniki leczenia zmian naczyniowych za pomocą aplikatora Lumecca Inmode.
Parametry techniczne Lumecca pozwalają na uzyskanie lepszych efektów leczniczych w znacznie krótszym czasie przy mniejszym ryzyku wystąpienia efektów ubocznych.
Porównując z zabiegami wykonywanymi IPL innych producentów gęstość energii jaką używam w przypadku Lumecca wynosi 10 – 15J/cm2 co jest znacznie mniejszą wartością w porównaniu z 25-50J/cm2 wymaganymi dla innego sprzętu. Pomimo tak niskiej wartości energii uzyskuję znacznie lepsze efekty już po trzecim zabiegu w przypadku intensywnego rumienia. Dobre rezultaty można zaobserwować średnio miesiąc do dwóch wcześniej w porównaniu z terapią innymi urządzeniami. Niska energia ma również wpływ na komfort zabiegu. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa intensywne ciepło, ale ze względu na niską gęstość energii ryzyko poparzeń zostało prawie całkowicie wykluczone. Zaczerwienie po zabiegu występuje tylko przez 3-4 godz . Dotychczas to było nawet 2 tygodnie. Zabieg jest bezbolesny. Pacjent odczuwa intensywne ciepło. Nie występują obrzęki. Po zabiegu można nałożyć makijaż.

Dr Fadi Hamadani

Dr Fadi Hamadani jest międzynarodowym trenerem i certyfikowanym ekspertem takich firm jak Merz, Renuvion, Inmode.

Tematyka wykładu dotyczyła możliwości wyeliminowania izotretynoiny lub zmniejszenia dawki w leczeniu trądzika. Leczenie izotretynoiną jest bardzo obciążające dla organizmu i może prowadzić do uszkodzenia płodu. Z tego powodu Dr Fadi Hamadani przedstawił wyniki leczenia trądzika głównie u młodych kobiet. Przedstawione efekty wskazują jednoznacznie, że zastosowanie zabiegu mikroigłowego RF Morpheus8 prowadzi do wyleczenia trądzika. Brak blizn  występuje w 60-90 przypadków  na 100. Wynik leczenia izotretynoiną to 30 przypadków na 100. Pozytywne efekty Dr Fadi Hamadani uzykał również porównując długoterminową skuteczność. W przypadku zabiegu Morpheus8 nawroty wystąpiły u 10% pacjentów, w przypadku leczenia izotrytynoiną.

 

Do zobaczenia za rok

Produkty

Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo