fbpx

Party Medycyna Estetyczna 1/2020

Poprawa napięcia

Radiofrekwencja (RF) mikroigłowa to praw dziwy hit nieinwazyjnego odmładzania. Zabieg Morpheus polega na mikronakłuwaniu skóry (na głębokość 0,5-4 mm, w zależności od wskazań) igiełkami emitującymi energię fal radiowych. RF skraca włókna kolagenowe, dzięki czemu daje natychmiastową poprawę napięcia skóry, a jednocześnie stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, czego efektem jest nasiłające się w czasie ujędrnienie i zagęszczenie tkanek. Mechaniczne mikronakłucia inicjują procesy naprawcze i regeneracyjne. Zabieg prowadzi do poprawy owalu, zwężenia porów, wygładzenia struktury i ujednolicenia kolorytu skóry, zmniejszenia blizn, redukcji zmarszczek w okolicy oczu. (Marta Kulesza – kosmetolog)

LUMECCA

M E T O D A : Urządzenie IPL Lumecca firmy Inmode do zamykania naczynek i przebarwień. Zabieg też ujędrnia skórę.

OPINIA EKSPERTA : Mniejsze wartości energii światła i bardzo krótki czas naświetlania mają wpływ na komfort zabiegu oraz na skuteczność leczenia bardzo małych naczynek typowych dla rumienia. Pacjent odczuwa intensywne ciepło, ale nzyko poparzeń zostało prawie całkowicie wykluczone. Zaczerwienie po zabiegu występuje tylko przez 3-4 godziny. Zabieg jest bezbolesny. Nie występują obrzęki. (lek. Aleksanda Znajewska-Pander)

MORPHEUS8  

M E T O D A : Radiofrekwencja mikroigłowa RF.

OPINIA EKSPERTA : Metoda ta polega na mikronakłuwaniu skóry igłami, które emitują energię fal radiowych na odpowiedniej głębokości. Dochodzi do skrócenia się włókien kolagenowych, a tym samym natychmiastowej poprawy napięcia skóry. Jednocześnie stymulowany jest proces produkcji nowego kolagenu, co prowadzi do ujędrnienia skóry i nasilenia efektu w czasie. Mechaniczne mikronakłucia inicjują w niej procesy regeneracyjne. (Klinika ESTELL – Emilia Pokorska)

Efekty zabiegów to:

  • ujędrnienie, poprawa napięcia skóry twarzy i ciała,
  • redukcja drobnych zmarszczek,
  • poprawa owalu twarzy, „równanie kolorytu skóry,
  • redukcja rozstępów,
  • redukcja blizn.

EPILACJA

Metoda: Laser DiolazeXL łączący dwie długości fali: 755nm i 810 nm.

OPINIA EKSPERTA :
Do tej pory dużym problemem w epilacji laserowej było usuwanie włosków cienkich i jasnych (energia lasera jest bowiem pochłaniana przez melaninę zawartą we włosie). Dzięki połączeniu dwóch długości fali laser Diolaze XL radzi sobie zarówno z włoskami jasnymi, jak i z ciemnymi. Wymaga wykonania mniej zabiegów w porównaniu do klasycznych laserów: to średnio 4-6, a nie 6-10 powtórzeń. Dodatkowo umożliwia pracę w dwóch trybach: szybkim, klasycznym „stemplowaniu” (jedno naświetlenie jednego obszaru, tryb statyczny) oraz „malowaniu” (wielokrotne naświetlanie jednego obszaru, tryb dynamiczny) – zabieg jest dłuższy, ale lepiej tolerowany przez pacjentów ze względu na mniejszą bolesność. (Klinika Strzałkowski – lek. Franciszek Strzałkowski)

FACETITE

M E T O D A :
FaceTite to rewolucyjna metoda niechirurgicznego liftingu, bijąca rekordy popularności w Hollywood. Daje doskonałe efekty w redukcji „chomików” , poprawia też napięcie skóry w obszarze szyi. policzków i oczu. Łączy termiczną koagulację prądem RF z mechanicznym odessaniem upłynnionej tkanki tłuszczowej. FaceTite wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, pacjenci bezpośrednio po zabiegu mogą wrócić do domu. Charakteryzuje się minimalną inwazyjnością – przez niewielkie nacięcie skóry w okolicy ucha wprowadzamy specjalny aplikator emitujący energię fal radiowych, która podgrzewa głębokie warstwy skóry i tkanki podskórnej oraz tkankę tłuszczową. Otrzymujemy spektakularne efekty ujędrnienia i liftingu porównywalne z zabiegami chirurgicznymi. Pierwsze rezultaty widać już po kilku dniach, finalne – po mniej więcej 3 miesiącach. (Klinika ESTELL – dr n. med. Krzysztof Jakubowski)

Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo