fbpx

Kompaktowe odmładzanie – Gala 13-14 / 2020

Kompaktowe ODMŁADZANIE

Idealna linia żuchwy jak u Angeliny Jolie, młodsze spojrzenie i szczuplejszy podbródek? Da się! Dzięki nowoczesnym technologiom osiągniesz to szybciej niż kilka lat temu! Efekt odmłodzenia twarzy nawet o 10 lat uzyskuje się teraz nie tylko dzięki operacjom, lecz także zabiegom medycyny estetycznej, znacznie mniej inwazyjnym i niewymagającym długiej rekonwalescencji.

Wszystkim, którzy oczekują spektakularnych zmian w wyglądzie twarzy i szybkiego odmłodzenia skóry, ale myślą jedynie o cofnięciu czasu, a nie zmianach w rysach twarzy, polecam uwadze nasz nowy zabieg: AccuTite marki InMode – mówi Krzysztof Makarski, inżynier biomedyczny, wiceprezes fi rmy Shar-Pol.

Dla kogo jest przeznaczony ten zabieg odmładzający?

AccuTite InMode (Injectionable RF skin tightening) jest nowatorską procedurą małoinwazyjnego liftingu twarzy i szyi dla osób powyżej 40. roku życia. Wypełnia lukę między zabiegami frakcyjnymi a chirurgicznymi zabiegami liftingu.

Jakie problemy rozwiązuje ta konkretnie technologia? Stanowi alternatywę dla wypełniaczy przy konturowaniu i wygładzaniu dolnej części twarzy. Można go stosować na wszystkich obszarach twarzy i szyi. Zabieg jest bardzo precyzyjny, co pozwala na dokładną korekcję podbródka, fałdów nosowo-wargowych i łuków brwiowych. Wygładzając pomarszczoną i zmęczoną skórę powiek, odmładza też wygląd oczu.

Na czym polega zabieg? Można go porównać do technik podawania wypełniaczy. Pod skórę są wstrzykiwane, obrazowo mówiąc, porcje prądu RF (iniekcyjny RF). Aplikator składa się z wkłuwanej pod skórę cienkiej kaniuli i zewnętrznej elektrody przesuwającej się po powierzchni skóry. Kaniula podskórna ma rozmiar igły stosowanej przez lekarzy do aplikacji wypełniaczy. Dzięki takiej konstrukcji prąd RF przepływa dokładnie między kaniulą podskórną i elektrodą zewnętrzną, powodując jednorodne podgrzanie całej tkanki między nimi. Temperatura wokół kaniuli i na powierzchni skóry jest stale kontrolowana i automatycznie utrzymywana na wybranym przez lekarza poziomie. Technika ta umożliwia zwiększenie napięcia skóry, przebudowę kolagenu oraz – o ile zachodzi taka potrzeba – lipolizę tkanki tłuszczowej, czyli „spalenie tłuszczyku”, które umożliwia miejscowe wyszczuplanie różnych części twarzy, np. podbródka i poduszek tłuszczowych w okolicach oczu.

Jak długo trzeba zostać w domu? Zazwyczaj już po dwóch dniach można wrócić do normalnych zajęć.

Czy zabieg wymaga znieczulenia? Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Jak szybko można spodziewać się efektów? Efekt jest widoczny od razu po zabiegu i wzmacnia się do sześciu miesięcy od momentu jego wykonania. Taki czas jest potrzebny na przebudowę kolagenu.

Czy można powiedzieć, że zabieg jest alternatywą dla chirurgii plastycznej? Na pewno jest uzupełnieniem zabiegów chirurgii plastycznej. W niektórych przypadkach, jak np. plastyki powiek czy

usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszarów podbródka, może zastąpić zabiegi chirurgiczne. Czy warto AccuTite łączyć z innymi zabiegami? Jak najbardziej. Problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci, są zwykle bardziej złożone. Ponieważ AccuTite oddziałuje na głębsze warstwy skóry i tkankę podskórną, naturalnym połączeniem jest równoczesne wykonanie odpowiedniego zabiegu frakcyjnego poprawiającego wygląd powierzchni skóry.

CO ZA UPARCIUCH

Jeśli co roku z nią walczymy, zaciskamy zęby podczas masażu chińską bańką, a pomarańczowa skórka nadal jest widoczna – warto sprawdzić, gdzie leży przyczyna.

Cellulit to problem całego organizmu, a nie tylko kwestia estetyczna. Mówi się o nim już nie tylko jak o defekcie urody. Zdaniem lekarzy to nowa choroba cywilizacyjna, za którą winę ponoszą m.in. zła dieta, stres, siedzący tryb życia zaburząjący krążenie w nogach i – co ważne – charakterystyczna dla kobiet budowa tkanki łącznej (u mężczyzn jest ona inna i jak widać, ich ten problem nie dotyczy). Podstawą walki z cellulitem jest regularne pobudzanie krążenia, by nie dopuścić do zastojów płynów między włóknami kolagenu i komórkami tłuszczowymi (wtedy staje się bardziej widoczny w formie „brzuszków”). Warto przestrzegać kilku zasad co na codzień, a dodatkowo wspomóc się nowymi zabiegami i problem pomarańczowej skórki powinien na dłużej zniknąć nam z oczu.

  1. Nosząc szpilki, masujemy łydki i gdy tylko to możliwe, róbmy proste ćwiczenia, np. unosząc palce w górę.
  2. Jeśli uprawiamy bieganie, zainwestujmy w profesjonalne buty amortyzujące wstrząsy i wybierajmy leśne ścieżki, a nie twarde, betonowe, miejskie chodniki.
  3. Z ćwiczeń najlepiej wybrać umiarkowany trening aerobowy plus angażujące mięśnie pilates lub jogę.
  4. Zła postawa ciała również może być przyczyną cellulitu. Gdy mamy pogłębioną lordozę, dolny odcinek pleców nie ma odpowiedniej amortyzacji. Skutkiem są napięcie mięśni lędźwiowych i gorszy przepływ limfy. Dlatego warto rozważyć zmiane fotela na dużą piłkę, która wymusza wyprostowaną postawę.

Najnowszy zabieg CRISTAL PRO jako jedyny łączy kriolipolizę z redukcją cellulitu i ujędrnianiem. Przyjemny masaż laserowym aplikatorem z podciśnieniem zlikwiduje pomarańczową skórkę, a szczupłą sylwetkę uzyskamy dzięki kriolipolizie, której bardzo niska temperatura (do -12 st. C) skutecznie wymraża komórki tłuszczowe. Grubość tkanki tłuszczowej przed zabiegiem i po nim jest kontrolowana za pomocą głowicy USG. W jego trakcie mogą pracować równocześnie aż 4 aplikatory na różnych obszarach naszego ciała. Efekty widać po mniej więcej dwóch miesiącach. Brzuszki, boczki lub bryczesy stają się wyraźnie mniejsze, w niektórych przypadkach nawet o 70 proc., a cellulit znika z ud i pośladków. W ciągu 8 tygodni od zabiegu nie wolno się opalać. W większości przypadków wystarczy jeden zabieg. Warto powtórzyć go trzy razy, w odstępie 2–3 tygodni.

Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo