fbpx

Flebologia estetyczna on-line 07-08.11.2020

Po zakończeniu lata nadeszła pora na zabiegi, których wcześniej – z powodu większej ekspozycji na promieniowanie słoneczne – należało unikać. Warto przypomnieć, że chłodniejsze pory roku, kiedy nie odkrywamy nóg, to także idealny czas na usuwanie żylaków i pajączków na nogach.
Właśnie tym zabiegom była poświęcona konferencja „Flebologia estetyczna” w dniach 7-8.11.2020. Tak jak wszystkie konferencja odbyła się on-line.

Grupa pacjentów flebologicznych jest szeroka i ma różne oczekiwania. Wyróżniamy w niej osoby, które mają problemy natury zdrowotnej oraz estetycznej. Przewlekła niewydolność żylna, to powszechny problem zdrowotny, który stwierdza się u 55% kobiet i 45% mężczyzn. Estetyka nóg zwłaszcza kobiecych z punktu widzenia lekarza POZ czy chirurga w poradni jest raczej nieistotna i przez wiele lat trafiała w przysłowiową próżnię. Dział flebologii nazywany „Flebologią estetyczną” wypełnia tę lukę.

Flebologia estetyczna jest to dziedzina medycyny zajmująca się małoinwazyjnym, estetycznym usuwaniem niechcianych naczynek, pajączków czy „siniaków na nogach” oraz leczeniem żylaków kończyn dolnych.

Znaczny postęp wiedzy na temat funkcjonowania oraz nieprawidłowości działania naczyń żylnych sprawił, że flebologia estetyczna znacznie się rozwinęła, dając tym samym możliwość na opracowanie nowych, skutecznych i małoinwazyjnych metod leczenia oraz aparatury do walki z żylakami i pajączkami.
Na konferencji zaprezentowano różne metody małoinwazyjnego usuwania żylaków. Złotym standardem jest w dalszym ciągu laserowe endożylne usuwanie za pomocą światłowodu radialnego. Wiodącą firmą produkującą lasery do tego typu zabiegów jest niemiecka firma Biolitec. Na rynku polskim dystrybutorem jest SHAR-POL.
Zamykanie żył laserem jest wykonywane ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym. Skuteczność jest blisko 100%.

W leczeniu tzw. pajączków naczyniowych, czyli najdrobniejszych żył widocznych tuż pod powierzchnią skóry metodą z wyboru jest skleroterapia. Polega ona na podawaniu do zmienionych żył preparatu trwale zamykającego ich światło.
Jest to jednak zabieg obarczony stosunkowo dużą ilością powikłań ( przebarwienia, uszkodzenia tkanek otaczających). Zaletą jest brak kosztu inwestycji.
Alternatywą dla skleroterapii jest laserowe przezskórne zamykanie pajączków za pomocą lasera emitującego światło o długości 1064nm. Zaletą jest brak powikłań, natomiast wadą duży koszt inwestycji.

Produkty

Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo