fbpx

Epilacja laserowa Diolaze – Dermatologia Estetyczna

Lasery do depilacji o mieszanej długości fali

Niezależnie od producenta mechanizm działania depilacji laserowej polega na pochłanianiu promieniowania laserowego przez melaninę łodygi włosa. W efekcie dochodzi do wzrostu
temperatury i degradacji komórek macierzy włosa odpowiedzialnych za wzrost łodygi włosa.
W Polsce dominują fototypy od I do III wg skali Fitzpatrick’a, o włosach w kolorach od jasnego do ciemnego, z przewagą jasnych.
Z tego względu, w naszym obszarze geograficznym najefektywniejsze i najbezpieczniejsze są lasery emitujące światło o długościach fali 755nm i 810nm.
Obecnie pojawiły się lasery diodowe o mieszanej długości fali: 755+940, 755+1064, 755+810 nm.

Lasery o długości 755+940nm oraz 755+1064nm

Producenci tych laserów argumentują dodanie długości fali 940nm lub 1064nm zwiększeniem skuteczności depilacji na skutek dodatkowego niszczenia naczyń włosowatych zasilających mieszek włosowych. Taka argumentacja nie ma uzasadnienia merytorycznego. Lasery 940nm lub 1064nm używane są do usuwania naczyń o średnicy powyżej 150μm. Zalecane parametry to gęstość energii na poziomie 280 J/cm2 i plamka 3mm. Wartości te wynikają z małej absorpcji światła 940nm lub 1064nm
w hemoglobinie oraz potrzeby ograniczenia głębokości działania do 0,3mm odpowiadającej położeniu teleangiektazji. Natomiast do depilacji są zalecane parametry na poziomie 80 J/cm2 przy plamce 12mm.
Naczynia kapilarne zasilające mieszek włosowy mają tylko 15μm, są położone na głębokości 4 do 8mm i parametry dla depilacji są za niskie. Gdyby nawet energia była wystarczajaca, to tak duża
plamka skutkowałoby usunięciem naczyń w całej grubości skóry.
Dla fali mieszanej mamy więc do wyboru: albo dotrzeć światłem lasera do brodawki włosa nie parząc skóry i nie uszkadzając naczyń (parametry dla depilacji) albo parząc skórę oraz niszcząc wszystkie naczynia do głębokości 8mm (parametry dla usuwania naczyń). Tak więc argumentację dodania długości fali 940nm lub 1064nm w celu zwiększenia skuteczności depilacji na skutek dodatkowego niszczenia naczyń, należy traktować jako chwyt marketingowy.

Lasery o długości 755+810nm

Laser 755nm charakteryzuje się wysokim powinowactwem do melaniny. Jego absorpcja jest wyższa w porównaniu z promieniowaniem o długości fali 810nm. To wyższe pochłanianie energii światła przez melaninę przekłada się na lepszą efektywność epilacji jasnych i cienkich włosów. Mniej melaniny jest potrzebne do uzyskania odpowiednio wysokiej temperatury brodawki włosa.

„Usuwa jasne i cienkie włosy”

Laser o długości fali 810nm w porównaniu z 755nm charakteryzuje się niższą absorpcją w stosunku do melaniny, ale za to pozwala uniknąć uszkodzeń ciemniejszej skóry i powstawania przebarwień. Ponadto sięga głębiej w skórę, dobrze sprawdza się na grubszych, ciemniejszych włosach i jest dobrym wyborem
dla lekko opalonej skóry.
Aparat DiolazeXL izraelskiej firmy Inmode jako jedyny podczas jednego impulsu równocześnie emituje dwie długości fali (755nm +810nm).

„Łączy właściwości lasera aleksandrytowego i diodowego”

Dzięki popartej badaniami i sprawdzonej technologi, Diolaze XL może usunąć włosy w każdej fazie wzrostu, również te położone zbyt głęboko dla lasera aleksandrytowego i te zbyt cienkie i jasne
dla lasera diodowego.

„Jako jedyny działa na włosy w różnej fazie wzrostu”

Wymieniona kombinacja dwóch długości fali, sprawia jednocześnie, że działanie lasera jest bezpieczniejsze dla skóry, również tej opalonej, o wiele bardziej niż działanie lasera aleksandrytowego.

„Dla wszystkich karnacji”

Wysoka, choć bezpieczna moc lasera i duży obszar działania aplikatora podczas emisji impulsu i komfortowy dla pacjentów system chłodzenia skóry sprawia, że zabieg trwa bardzo krótko.

Ze względu na różne fazy wzrostu włosów wystarczy powtórzyć go około 3-4 razy.

Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo