fbpx

Diolaze XL nowy wymiar depilacji – Estetyczny magazyn 1/2020

Laser DiolazeXL – nowy wymiar depilacji

Jednym z pierwszych laserów, które znalazły zastosowanie w medycynie estetycznej był laser aleksandrytowy do depilacji (w Polsce pierwszy raz użyto go, dzięki flrmie Shar-Pol w 1998r.). Od tego czasu zarówno w konstrukcji jak i oprogramowaniu urządzeń wiele się zmieniło. Nie zmienił się natomiast mechanizm działania depilacji laserowej. Jest on ściśle podporządkowany naturalnej fizjologii włosa. Polega na pochłanianiu promieniowania Iaserowego przez melaninę łodygi włosa. W wyniku tego powstaje ciepło, które uszkadza mieszek włosowy i komórki macierzyste biorące udział w procesie wzrostu nowych włosów.

W Polsce dominują fototypy o włosach w kolorach od jasnego do ciemnego, z przewagą jasnych. Z tego względu, w naszym obszarze geograficznym najefektywniejsze i najbezpieczniejsze są lasery emitujące światło o długościach fali od 755nm do 810nm.

Światło lasera jest monochromatyczne, tzn. ma tylko jedną, okreśIoną długość fali -jeden kolor.

Lasery o długości fali 755nm

Laser 755nm charakteryzuje się wysokim powinowactwem do melaniny, To wyższe pochłanianie energii światła przez melaninę przekłada się na lepszą efektywność epilacji jasnych i cienkich włosów. Mniej melaniny jest potrzebne do uzyskania odpowiednio wysokiej temperatury brodawki włosa. Pierwsze lasery o długości 755nm (aleksandrytowe) były wykonane na ciele stałym.

Lasery o długościfali 810nm

Początkowo lasery diodowe emitowały tylko światło o długości 810nm. Rozwój technologii umożliwił konstrukcję laserów pracujących w oparciu o różną długość faI. Urządzenia te mają dużą moc, która jest wymagana w zabiegu depilacji. W porównaniu z laserami wykonanymi na ciele stałym, są lżejsze i mają mniejsze wymiary. Laser o długości fali 810nm (w porównaniu z tym emitującym światło długości 755nm) charakteryzuje się niższą absorpcją w stosunku do melaniny. Pozwaia jednak uniknąć uszkodzeń ciemniejszej skóry i powstawania zmian barwnikowych. Ponadto sięga głębiej w skórę, dobrze sprawdza się na grubszych, ciemniejszych włosach i można go stosować nawet na lekko opalonej skórze.

Lasery o dlugości 755+810nm

Z punktu widzenia skuteczności depiIacji istotnym krokiem w rozwoju laserów było opracowanie w 2017 r. przez izraelską firmę Inmode lasera emitującego równocześnie (w jednym impulsie) światło o dwóch długościach fali 755 i 810nm. Laser DiolazeXL jest jedynym na świecie tego typu urządzeniem. Dzięki technologii, DiolazeXL może usunąć włosy w każdej fazie wzrostu, również te położone zbyt głęboko dla lasera aleksandrytowego i te zbyt cienkie i jasne dla lasera 810nm. Kombinacja dwóch długości fali, sprawia, że działanie DiolazeXL jest bezpieczniejsze dla skóry, również tej opalonej, w porównaniu z laserem aleksandrytowym. Wysoka, choć bezpieczna moc i duży obszar działania aplikatora lasera Diolaze XL podczas emisji impulsu oraz komfortowy dla pacjentów system chłodzenia skóry sprawia, że zabieg trwa bardzo krótko i nie wymaga wielokrotnego powtarzania.

Zalety lasera Diolaze XL

  • brak ryzyka oparzenia
  • większa skuteczność – grzanie mieszków płycej i głębiej położonych
  • mniejsza ilość koniecznych do wykonania powtórzeń zabiegu, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze pacjentki
  • wbudowany unikalny potrójny układ chłodzenia powierzchni skóry – skóra jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji impulsu
  • statyczny i dynamiczny tryb pracy
  • możliwość rozbudowy o inne procedury z zakresu medycyny estetycznej

EVOLVE marki InMode to bezobsługowy zabieg modelowania sylwetki 3D. Ta popularna wśród amerykańskich gwiazd procedura kompleksowo odmładza i wyszczupla ciało. Wykorzystuje trzy zaawansowane technologie: termolizę redukującą tkankę tłuszczową i zmniejszającą cellulite, temiczne obkurczanie kolagenu napiunające wiotką skórę oraz stymulację EMS do wzmocnienia napięcia i siły mięśni. Właściwości urządzenia doskonale wpisuje się w światowe trendykreujace dystans społeczny, wymagają bowiem tylko niewielkiego zaangazowania osoby wykonujacej zabieg.

Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo