fbpx

Akcesoria do flebologii

Typ akcesorium:

  • Brak rekonwalescencji
  • Krótki czas trwania zabiegu
  • Zabieg ambulatoryjny

Laserowe leczenie niewydolności żylnej ELVES® (Endo Laser Vein Surgery). Zastosowania:

  • Zamykanie żył odpiszczelowych i odstrzałkowych oraz perforatorów
  • Leczenie owrzodzeń
  • Nawroty

Laser Leonardo o długości fali 1470nm, w połączeniu z unikalnym, opatentowanym światłowodem ELVeS Radial 2ring™ jest idealnym rozwiązaniem do endożylnego usuwania żył odpiszczelowych i obecnie jest uważany za złoty standard w tego typu zabiegach. Długość fali 1470nm zapewnia odpowiednio płytką penetrację światła w ścianie żyły by nie uszkadzać niepotrzebnie otaczających tkanek, a dwupierścieniowa konstrukcja światłowodu zwiększa skuteczność zamykania małych i dużych żył.

Laser Leonardo Elves

Zalety leczenia ELVeS Radial 2ring™

„W oparciu o dostępne wyniki, oraz preferencje lekarzy i pacjentów, można powiedzieć że konwencjonalne wysokie podwiązanie i stripping niewydolnej żyły, już nie są standardową techniką z wyboru.” S. Doganci, U. Demirkilic, Vascular Surgery Published online, 4 kwietnia 2012, ISBN 978-953-51-032808

Światłowód dwupierścieniowy ELVeS® Radial® 2ring

W światłowodzie dwupierścieniowym działanie lasera rozdzielone jest na dwie równe części. Przykładowo, w przypadku ustawienia w laserze 12W, każdy z pierścieni emituje 6W. Takie rozdzielenie daje możliwość wolniejszego rozgrzewania ściany naczynia w trakcie wysuwania światłowodu z żyły. Pierwszy z pierścieni podnosi temperaturę ściany naczynia do ok. 90 stopni Celcjusza, a drugi dogrzewa do ok. 120 stopni.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Leonardo-2ring-1024x288.jpg

Takie dwustopniowe działanie, to obecnie najlepszy wybór by uzyskać optymalne wyniki leczenia. Nie tylko dla doświadczonych lekarzy, ale również dla początkujących, którzy poszukują przede wszystkim bezpiecznych metod.

Podział dostarczania energii na dwie fazy prowadzi do skutecznego zamknięcia żyły, dzięki:

Światłówód ELVeS® Radial® PRO

Aby dodatkowo poprawić możliwości przejścia światłowodu przez mocno zakrzywione żyły, światłowód ELVeS 2ring dostępny jest w wersji z kanałem do podawania soli fizjologicznej.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie radial-pro-przed-podaniem-p%C5%82ynu.jpg
Zakrzywiona żyła przed podaniem soli fizjologicznej
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie radial-pro-po-podaniu-p%C5%82ynu.jpg
Podanie soli fizjologicznej przez wbudowany kanał prostuje żyłę i umożliwia przejście światłowodem przez zakrzywienie

Podanie soli fizjologicznej dodatkowo umożliwia wypłukanie krwi z żyły lub rozluźnienie spazmu żyły.

Światłowód ELVeS® Radial® 2ring Slim

ELVeS Radial 2ring Slim to cieńsza wersja światłowodu dwupierścieniowego ELVeS Radial 2ring. Mała średnica zewnętrzna (1.2mm) umożliwia łatwiejszy dostęp do żył. Do wprowadzenia można wykorzystać dostępne koszulki 16G i nie wymaga on stosowania zestawów wprowadzających.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Leonardo-Slim.jpg

Technologia Fusion® – jakość ma znaczenie

Firma Biolitec zawsze zwracała uwagę na normy bezpieczeństwa. Z tego względu szklana końcówka światłowodu jest zespawana ze światłowodem za pomocą technologii Fusion. Dzięki temu połączenie to jest znacznie bardziej odporna na działające siły i trudniej je złamać. Połączenia klejone spełniają wymogi normy EN ISO 10555-1 dla takich połączeń, ale nie są odpowiednie dla medycyny minimalnie inwazyjnej. Firma Biolitec wprowadzając to rozwiązanie ustaliła światowy standard.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Leonardo-Fusion.jpg

Laser diodowy od długości fali 1940nm

Wprowadzone ostatnio lasery o długości fali 1940nm oferują nieco większą absorpcję światła w wodzie w porównaniu do laserów 1470nm, jednak ta zmiana musi zostać skompensowana dłuższym czasem naświetlania. Protokół zabiegowy i efekty tylko nieznacznie różnią się od sposobu pracy lasera 1470nm

Firma Biolitec oferuje w tym zakresie 10W laser Leonardo 1940.

Wyciągarka do światłowodów ELVeS® Smart

Urządzenie do automatycznego wysuwania światłowodu z żyły, zwiększa jednorodność efektu uzyskiwanego w trakcie zabiegów endożylnych ELVeS®.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Leonardo_smart_pullback.jpg

Wyciągarka ELVeS® Smart współpracuje z laserami diodowymi Biolitec®, światłowodami ELVeS Radial®, ELVeS Radial 2ring®, ELVeS Radial® Slim, ELVeS Radial 2ring® Slim i trybem pracy ELVeS Signal™.

Partnerzy: inmode.pl
Projekt strony: logo